Przyjeżdża szybki Motor

29 Kwiecień 2021
Majówkę dobrze byłoby zacząć zwycięstwem żużlowców Marwis.pl Falubazu! Zapewni to humory zarówno żużlowcom, jak i kibicom. Zadanie jednak łatwe nie będzie.

Do Zielonej Góry przyjeżdża Motor, szybki Motor. Żużlowcy tego klubu dotychczas wygrali dwa z trzech meczów. Siłę pokazali zwłaszcza w ostatnią niedzielę, gdy na własnym torze nie dali szans Betardowi Sparcie. Wrocławianie, co prawda, byli osłabieni brakiem kontuzjowanego Taia Woffindena (złamana łopatka tydzień temu w Grudziądzu), ale obecni nad Bystrzycą pozostali liderzy Sparty, nie byli w stanie długo nawiązać równorzędnej walki z gospodarzami. Skończyło się 52:38.

Optycznie lepiej pod Jasną Górą spisał się Falubaz. Zielonogórzanie w minioną sobotę przegrali z Eltroksem Włókniarzem 41:49. - Szkoda czternastego biegu, gdy defekt na starcie zanotował Matej Žagar - żałował Patryk Dudek. Przed wyścigami nominowanymi zielonogórzanie przegrywali dwoma punktami. - Uważam, że powalczyliśmy, ale znowu czegoś zabrakło - dodał P. Dudek, który wspólnie ze wspomnianym Słoweńcem i Maksem Fricke stawiał największy opór rywalom.

Zdaniem Jacka Frątczaka, byłego żużlowego menedżera, a obecnie eksperta, kluczowa w Falubazie jest postawa zawodnika do lat 24 - Damiana Pawliczaka. W Częstochowie ani Pawliczak, ani Jan Kvech nie byli w stanie zapunktować. Lubelskie „Koziołki” w tym aspekcie robią olbrzymią różnicę. - Będzie bardzo ciężko, bo tam jeszcze juniorzy są w stanie wygrywać biegi z seniorami. Zawodnik U-24, czyli Dominik Kubera jest chyba najmocniejszy w całej lidze - uważa J. Frątczak. Gdyby zliczyć dorobek Mateusza Cierniaka, Wiktora Lamparta i Kubery, to cała trójka razem zdobyła w ostatnim meczu dla Motoru 23 punkty. Kapitał ogromny.

Przed rokiem w Zielonej Górze, w konfrontacji z Motorem lepszy był Falubaz. Gospodarze wygrali pewnie 52:38, a najlepszym zawodnikiem pokonanych był wówczas… M. Žagar, autor 11 punktów w sześciu startach. Pierwszy bieg piątkowego meczu przy W69 o 20.30.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki