Przy Kąpielowej powstaje nowe boisko

23 Wrzesień 2022
Zgodnie z planem powstaje boisko wielofunkcyjne przy ul. Kąpielowej na Jędrzychowie. To zadanie z budżetu obywatelskiego.

Po zakończeniu prac młodsi i starsi amatorzy sportu zagrają w piłkę nożną na boisku z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Będą mieć też do dyspozycji dwa boiska do streetball’u. Bazę uzupełni plac zabaw, a seniorzy poćwiczą na siłowni plenerowej. Teren będzie oświetlony i monitorowany. Wykonawcą jest firma Mizar z Kożuchowa. Koszt prac - ok. 2 mln 100 tys. zł.

Przypomnijmy. W zeszłym roku urząd miasta przeprowadził konsultacje społeczne z mieszkańcami Jędrzychowa, którzy w głosowaniu wybrali zestaw atrakcji. Realizacja zadania opóźniła się przez konflikt dwóch grup, które miały odmienne koncepcje zagospodarowania obiektu. Skutecznym mediatorem okazał się radny Filip Czeszyk (Zielona Razem). - Jestem szczęśliwy, że inwestycja ruszyła z „kopyta” i już widać obrys obiektów sportowych - mówi F. Czeszyk. - Marzenie wielu mieszkańców, którzy zabiegali o tę inwestycję w budżecie obywatelskim, stają się rzeczywistością. Moja skromna rola polegała jedynie na rozwiązaniu konfliktu pomiędzy dwoma grupami.

- Wykonawca wyznaczył już lokalizację boisk do gry w piłkę nożną i w koszykówkę, wydzielił je przy pomocy obrzeży betonowych - mówi Tomasz Tyszkiewicz z Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie. - Po korytowaniu i przygotowaniu przepuszczalnego podłoża obu boisk, położono podbudowę z kruszywa łamanego i osadzono prefabrykowane fundamenty betonowe pod bramki, tablice i piłkochwyty.

Koniec prac planowany jest w tym roku. - Staramy się dochować terminu, mimo problemów z dostępnością specjalistycznych materiałów budowlanych np. elementów małej architektury - dopowiada Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich.

(rk)

 

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki