Przy Kąpielowej powstaje nowe boisko

23 Wrzesień 2022
Zgodnie z planem powstaje boisko wielofunkcyjne przy ul. Kąpielowej na Jędrzychowie. To zadanie z budżetu obywatelskiego.

Po zakończeniu prac młodsi i starsi amatorzy sportu zagrają w piłkę nożną na boisku z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Będą mieć też do dyspozycji dwa boiska do streetball’u. Bazę uzupełni plac zabaw, a seniorzy poćwiczą na siłowni plenerowej. Teren będzie oświetlony i monitorowany. Wykonawcą jest firma Mizar z Kożuchowa. Koszt prac - ok. 2 mln 100 tys. zł.

Przypomnijmy. W zeszłym roku urząd miasta przeprowadził konsultacje społeczne z mieszkańcami Jędrzychowa, którzy w głosowaniu wybrali zestaw atrakcji. Realizacja zadania opóźniła się przez konflikt dwóch grup, które miały odmienne koncepcje zagospodarowania obiektu. Skutecznym mediatorem okazał się radny Filip Czeszyk (Zielona Razem). - Jestem szczęśliwy, że inwestycja ruszyła z „kopyta” i już widać obrys obiektów sportowych - mówi F. Czeszyk. - Marzenie wielu mieszkańców, którzy zabiegali o tę inwestycję w budżecie obywatelskim, stają się rzeczywistością. Moja skromna rola polegała jedynie na rozwiązaniu konfliktu pomiędzy dwoma grupami.

- Wykonawca wyznaczył już lokalizację boisk do gry w piłkę nożną i w koszykówkę, wydzielił je przy pomocy obrzeży betonowych - mówi Tomasz Tyszkiewicz z Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie. - Po korytowaniu i przygotowaniu przepuszczalnego podłoża obu boisk, położono podbudowę z kruszywa łamanego i osadzono prefabrykowane fundamenty betonowe pod bramki, tablice i piłkochwyty.

Koniec prac planowany jest w tym roku. - Staramy się dochować terminu, mimo problemów z dostępnością specjalistycznych materiałów budowlanych np. elementów małej architektury - dopowiada Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich.

(rk)