Przedsiębiorcy docenieni przez miasto

10 Maj 2013
Skanska, ZPB Kaczmarek, i Hertz Systems otrzymały główne nagrody na corocznym spotkaniu prezydenta miasta z zielonogórskimi przedsiębiorcami. – Powinniśmy doceniać jakość pracy i rozwój rodzimych firm, w tak trudnych czasach – podczas piątkowego spotkania mówił prezydent Janusz Kubicki.

Uroczystość zorganizowano już po raz czwarty.  Na podstawie zarządzenia o przyznaniu „Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta 2012” kapituła konkursowa nagrodziła zielonogórskie firmy, których działalność gospodarcza zasługiwała na szczególne uznanie. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: przedsiębiorstwo budowlane, produkcyjne i usługowe.

- Staramy się zachować jakość w tych trudnych dla budownictwa czasach, i co ważne płynność finansową. To że zostaliśmy dostrzeżeni, ma dla nas duże znaczenie przyznał - Artur Piasecki z firmy Skanska, której przyznano główną nagrodę w kategorii „Przedsiębiorstwo Budowlane”.

W czasie spotkania prezydent Janusz Kubicki chwalił zielonogórskie firmy, za wprowadzanie innowacyjności oraz utrzymanie stabilności i jakości oferowanych produktów.
- Trzeba patrzeć na jakość wykonywanej pracy. Doceniliśmy także firmy z branży multimedialnych i zajmujących się wprowadzaniem nowych technologii jak m.in. StreamSoft czy Bozon. Takie działania poprawiające nam wszystkim jakość życia trzeba i należy doceniać – powiedział prezydent Kubicki.

Jako „Przedsiębiorstwo budowlane” wyróżniono: Budimex, Ekonbud-Fadom i PBO Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. Główną nagrodę otrzymała Skanska S.A. Budownictwo Ogólne.

W kategorii „Przedsiębiorstwo produkcyjne” wyróżnienie za wybitny wkład gospodarczy
w rozwój oraz promocje Miasta otrzymały: Piekarnia - Cukiernia „Grono” S.J., P.W. „Best” oraz FAST. Główną nagrodę zgarnęła firma ZPB Kaczmarek.
Wyróżniono również firmy usługowe: Eobuwie.pl / P.H. Traf Sp.j., SAS oraz Streamsoft. Najwyższe laury przyznano firmie Hertz Systems.

Zapytany o receptę na sukces, twórca firmy Hertz wskazał na podnoszenie kwalifikacji m.in. poprzez szkolenia, w tym przede wszystkim kadry zarządzającej. Na pytanie jaki powinien być nowoczesny szef, Zygmunt Trzaskowski odpowiedział: - Żyjemy w czasach cyfryzacji, gdzie wszystko się szybko zmienia i należy tak też reagować. Szef musi być indywidualistą . Powinien starać się myśleć i działać nie standardowo, ale tak naprawdę gotowej recepty nie ma – dodał twórca firmy Hertz.

(kg)