Przedsiębiorcy docenieni przez miasto

10 Maj 2013
Skanska, ZPB Kaczmarek, i Hertz Systems otrzymały główne nagrody na corocznym spotkaniu prezydenta miasta z zielonogórskimi przedsiębiorcami. – Powinniśmy doceniać jakość pracy i rozwój rodzimych firm, w tak trudnych czasach – podczas piątkowego spotkania mówił prezydent Janusz Kubicki.

Uroczystość zorganizowano już po raz czwarty.  Na podstawie zarządzenia o przyznaniu „Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta 2012” kapituła konkursowa nagrodziła zielonogórskie firmy, których działalność gospodarcza zasługiwała na szczególne uznanie. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: przedsiębiorstwo budowlane, produkcyjne i usługowe.

- Staramy się zachować jakość w tych trudnych dla budownictwa czasach, i co ważne płynność finansową. To że zostaliśmy dostrzeżeni, ma dla nas duże znaczenie przyznał - Artur Piasecki z firmy Skanska, której przyznano główną nagrodę w kategorii „Przedsiębiorstwo Budowlane”.

W czasie spotkania prezydent Janusz Kubicki chwalił zielonogórskie firmy, za wprowadzanie innowacyjności oraz utrzymanie stabilności i jakości oferowanych produktów.
- Trzeba patrzeć na jakość wykonywanej pracy. Doceniliśmy także firmy z branży multimedialnych i zajmujących się wprowadzaniem nowych technologii jak m.in. StreamSoft czy Bozon. Takie działania poprawiające nam wszystkim jakość życia trzeba i należy doceniać – powiedział prezydent Kubicki.

Jako „Przedsiębiorstwo budowlane” wyróżniono: Budimex, Ekonbud-Fadom i PBO Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. Główną nagrodę otrzymała Skanska S.A. Budownictwo Ogólne.

W kategorii „Przedsiębiorstwo produkcyjne” wyróżnienie za wybitny wkład gospodarczy
w rozwój oraz promocje Miasta otrzymały: Piekarnia - Cukiernia „Grono” S.J., P.W. „Best” oraz FAST. Główną nagrodę zgarnęła firma ZPB Kaczmarek.
Wyróżniono również firmy usługowe: Eobuwie.pl / P.H. Traf Sp.j., SAS oraz Streamsoft. Najwyższe laury przyznano firmie Hertz Systems.

Zapytany o receptę na sukces, twórca firmy Hertz wskazał na podnoszenie kwalifikacji m.in. poprzez szkolenia, w tym przede wszystkim kadry zarządzającej. Na pytanie jaki powinien być nowoczesny szef, Zygmunt Trzaskowski odpowiedział: - Żyjemy w czasach cyfryzacji, gdzie wszystko się szybko zmienia i należy tak też reagować. Szef musi być indywidualistą . Powinien starać się myśleć i działać nie standardowo, ale tak naprawdę gotowej recepty nie ma – dodał twórca firmy Hertz.

(kg)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki