Prezydent zaprasza na serię spotkań z mieszkańcami

29 Marzec 2013
Prezydent zaprasza zielonogórzan na spotkania o połączeniu. – Porozmawiajmy o przyszłości naszego miasta – zachęca Janusz Kubicki.

Za nami cykl spotkań z mieszkańcami gminy. – Byliśmy we wszystkich sołectwach – opowiada prof. Czesław Osękowski, szef zespołu ds. połączenia miasta z gminą. – Zapraszaliśmy na spotkania mieszkańców i tłumaczyliśmy, na czym ma polegać połączenie. Byliśmy też na zebraniach wiejskich zwoływanych przez gminę. Przedstawialiśmy szczegóły oferty miasta i wsłuchiwaliśmy się w obawy mieszkańców. Czasami było gorąco. Nawet bardzo gorąco. Ja te spotkania oceniam bardzo pozytywnie. Mieliśmy okazję sporo sobie wyjaśnić. Rewelacyjnie przebiegło też rozdzielenie pieniędzy z Funduszu Integracyjnego. To bardzo zaktywizowało mieszkańców.

Profesor jeszcze w grudniu zapowiadał, że po sołectwach przyjdzie kolej na dzielnice miasta. Tutaj zebrania odbędą się wg klucza wyborczego. Miasto jest podzielone na pięć okręgów wyborczych i to w nich prezydent i jego ekipa będą rozmawiać z zielonogórzanami.
Spotkania zaplanowano codziennie. Przyjść na nie może każdy mieszkaniec. W programie jest podsumowanie dotychczasowych działań i omówienie planów.

Janusz Kubicki
prezydent Zielonej Góry:
- Drodzy zielonogórzanie! Zapraszam Was serdecznie na cykl spotkań. Chciałbym na nich porozmawiać o połączeniu miasta z gminą. Dzięki badaniom społecznym wiem, że również Wy uważacie to za ważne zadanie do wykonania. Jest to wielka szansa dla miasta, gminy i regionu. Liczę, że będzie to potężny impuls rozwojowy, który będzie korzystny dla wszystkich. Dzięki połączeniu możemy zyskać dodatkowe 100 mln zł. Teraz jest najlepszy czas na takie przedsięwzięcia. Przed nami, przed Polską, kolejna perspektywa finansowa Unii Europejskiej. To prawdopodobnie będą ostatnie tak duże pieniądze, które trafią do naszego kraju. Musimy zadbać o to, żeby jak najlepiej je wykorzystać.
Dlatego na naszych spotkaniach chciałbym porozmawiać nie tylko o połączeniu, ale również o przyszłości miasta. Jak najlepiej wykorzystać nadarzającą się okazję? Na co spożytkować unijne pieniądze? Czekam na pomysły i propozycje. Razem możemy wiele zrobić.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam.


Harmonogram spotkań

* Spotkanie z mieszkańcami osiedli Piastowskiego i Słonecznego oraz przyległych ulic
5 kwietnia 2013 r. (piątek), godz. 17.00
Zielonogórski Ośrodek Kultury
ul. Festiwalowa 3, sala „Hydrozagadka”

* Spotkanie z mieszkańcami śródmieścia, osiedla Zastalowskiego oraz przyległych ulic
8 kwietnia 2013 r. (poniedziałek), godz. 17.00
Szkoła Podstawowa nr 11
ul. Spawaczy 3d, sala multimedialna 113 (parter)

* Spotkanie z mieszkańcami osiedli: Przyjaźni, Malarzy, Zacisza oraz przyległych ulic
9 kwietnia 2013 r. (wtorek), godz. 17.00
Szkoła Podstawowa nr 18
ul. Francuska 10, stołówka szkolna

* Spotkanie z mieszkańcami Chynowa, osiedla Wazów oraz ulic: Strumykowej, Sulechowskiej i przyległych
10 kwietnia 2013 r. (środa), godz. 17.00
Zespół Edukacyjny nr 1
ul. Truskawkowa 12, sala 9 (parter)

* Spotkanie z mieszkańcami osiedli: Pomorskiego, Śląskiego, Kaszubskiego, ul. Władysława IV, Waryńskiego, Szosy Kisielińskiej, Raculki oraz przyległych ulic
11 kwietnia 2013 r. (czwartek), godz. 17.30
Zespół Szkół Edukacyjnych nr 3
os. Pomorskie 13

* Spotkanie z mieszkańcami Jędrzychowa, osiedli: Morelowa, Słowackiego oraz przyległych ulic
12 kwietnia 2013 r. (piątek), godz. 17.00
Szkoła Podstawowa nr 8
ul. Kąpielowa 8, stołówka szkolna

 

Artykuły powiązane: 

Do trzech razy sztuka, czyli prezydent o połączeniu w Hydrozagadce

- Dwa razy próbowano połączyć miasto i gminę. Sądzę, że za trzecim razem się uda. Do trzech razy sztuka – stwierdziła Ludmiła Kotowska, mieszkanka os. Piastowskiego na piątkowym spotkaniu mieszkańców z prezydentem Januszem Kubickim.