Prezydent docenił najlepsze szkoły

7 luty 2024
Wszystkie zielonogórskie szkoły są dobre, ale dwie z nich się wyróżniają - I Liceum Ogólnokształcące - najlepsze liceum w województwie i CKZiU nr 1 „Budowlanka” - ósme technikum w kraju.

Prezydent Janusz Kubicki i Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych podziękowali szkołom i pogratulowali sukcesów.

Sala „jedynki” wypełniła się po brzegi uczniami. - Blisko cztery tysiące liceów biorą udział w rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”, my znaleźliśmy się na 69. miejscu wśród liceów w kraju. To dobry wynik, tym bardziej, że pod uwagę są brane wyniki z matury podstawowej i rozszerzonej oraz z olimpiad - mówiła Ewa Habich, dyrektor I LO.

Prezydent Kubicki nie szczędził ciepłych słów społeczności szkolnej: - Mamy duże powody do radości, jesteście najlepsi. Serdecznie gratuluję osiągnięcia. - Co roku potwierdzacie świetne rezultaty. Nie sztuką jest raz osiągnąć sukces, sztuką jest utrzymać się na pudle – dodała W. Haręźlak.

Sala „budowlanki” też licznie wypełniła się młodzieżą. - Wasza wspaniała szkoła po raz kolejny zajmuje zaszczytne miejsce w prestiżowym rankingu - mówił J. Kubicki. - Spotykamy się regularnie i rozmawiamy na ten sam temat - waszych sukcesów. To wielka zasługa fantastycznej kadry pedagogicznej, ale też wielkie wyzwanie dla młodzieży, która co roku musi utrzymać ten wysoki poziom. W. Haręźlak dodała: - Od wielu lat jesteście najlepszą szkołą techniczną w województwie i ósmą w Polsce. To niezwykły, wspólny sukces uczniów i nauczycieli.

Dyrektor Małgorzata Ragiel podkreśliła, że kierowana przez nią szkoła już po raz siódmy została najlepszym technikum budowlanym w Polsce. - „Perspektywy” prowadzą też osobno tzw. ranking olimpijski, w którym łącznie liczone są licea i technika. Właśnie w tym rankingu na pierwszym miejscu w Lubuskiem i 52. w Polsce jest I LO, „budowlanka” jest druga w województwie i 54. w kraju - pochwaliła się M. Ragiel.

(rk)