Prezenty dla zwierzaków

10 Grudzień 2021
Zostań Świętym Mikołajem dla psów i kotów z zielonogórskiego schroniska. Podaruj im specjalistyczną karmę lub suplementy. O potrzebach dla konkretnych podopiecznych OTOZ Animals informuje codziennie na swoim facebookowym profilu.

- Lubczyk nie wierzy w Świętego Mikołaja, pokażmy mu, że się myli i jest ich więcej niż mogłoby się wydawać. To jeden z naszych starszych psiaków. Porzucony w bardzo złym stanie, ma duże problemy ze zdrowiem. Przeszedł już jedną operację. Teraz doskwiera mu ból łapki, na którą czasem kuleje. Jest w trakcie diagnostyki. Lubczyk potrzebuje Vetfood Osteoarthristop - jedno opakowanie to 90 kapsułek, czyli potrzebujemy cztery opakowania, żeby zadbać o niego przez cały rok - to jeden z opisów, które możemy przeczytać na wydarzeniu schroniska pod nazwą „Zwierzęta też chcą mieć święta - zielonogórskie bezdomniaki proszą o prezenty”. Akcja działa podobnie jak kalendarz adwentowy. Codziennie przedstawiana jest historia jednego podopiecznego schroniska wraz z listą konkretnych rzeczy, które są mu najbardziej potrzebne do powrotu do zdrowia lub utrzymania go w dobrej kondycji. Schronisko najczęściej prosi o specjalistyczną karmę, suplementy na stawy, preparaty na podniesienie odporności, czy takie, które chronią przed kleszczami.

Jeśli chcesz poznać historię Portera, Uzina, Tadzia i innych psiaków, koniecznie sprawdź profil na Facebooku: OTOZ Animals - Schronisko Zielona Góra. Prezenty można przywieźć osobiście do schroniska lub wysłać paczkę bezpośrednio ze sklepu internetowego na adres: OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt ul. Szwajcarska 4, 65-169 Zielona Góra.

Zwierzaki otrzymują już pierwsze paczki, ale pracownicy schroniska nadal poszukują kolejnych Mikołajów, którzy podarują im niezbędne preparaty.

(ap)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki