To prawie puenta sezonu

11 Czerwiec 2021
Lechia Zielona Góra z Pucharem Polski na szczeblu wojewódzkim. Żadna to niespodzianka, bo podopieczni Andrzeja Sawickiego to najlepsza ekipa w regionie. O puchar musieli jednak stoczyć twardy bój.

Mocne warunki postawiła zielonogórzanom Carina Gubin - jeszcze IV-ligowa, a od nowego sezonu pewnie III-ligowa. Rywal zielonogórzan jest na ostatniej prostej do awansu i jako wprawkę przed grą szczebel wyżej mógł potraktować konfrontację z zielonogórskim III-ligowcem, w finale rozegranym w Międzyrzeczu.

Lechia wygrała 2:1, ale bramkę na wagę pucharu zdobyła dopiero w dogrywce. Decydującego gola głową strzelił - w 108. minucie - Kornel Wieczorek. - Normalny dzień w biurze! - wypalił młody zielonogórzanin. - Nie, no żartuję! Lepiej się nie dało, smakuje ten puchar wyśmienicie - podkreślił. Wcześniej obie drużyny zdobyły po golu w pierwszej połowie.

Lechia obroniła puchar, a w ostatnich czterech sezonach - pod wodzą Andrzeja Sawickiego - sięgała po niego trzykrotnie. Zielonogórzan zabrakło tylko w finale w 2019 roku. - Spodziewaliśmy się trudnego meczu, ale muszę być uczciwy - aż tak trudnego nie. Poziom determinacji przerósł moje oczekiwania - powiedział chwilę po dekoracji trener. Na puchar zawsze zakłada specjalną koszulę i ta znowu przyniosła mu szczęście. Chociażby do zmian, bo strzelec gola pojawił się na boisku w decydującym momencie.

O tym, jak ważny jest puchar dla Lechii, świadczyło zluzowanie kilku ważnych graczy w ligowym spotkaniu, poprzedzającym finał z Polonią Bytom. - Szczęście nasze polegało na tym, że zapewniliśmy sobie relatywnie szybko, jak na historię naszego klubu, utrzymanie w lidze - dodał trener Lechii.

Zwycięzcy zgarnęli 40 tys. zł i przepustkę do szczebla centralnego Pucharu Polski, który zostanie rozegrany już w nowym sezonie. Pucharowe zmagania w obecnej formie są atrakcyjne dla „maluczkich” nie tylko z powodów finansowych, ale także z możliwości trafienia na uznane ligowe marki. W nadchodzącej rundzie Lechia może od razu wpaść na zespół z ekstraklasy.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki