Pożegnanie z Tesco

18 Styczeń 2021
W kwietniu hipermarket Tesco przy ul. Energetyków świętowałby okrągły jubileusz 20-lecia. Niestety, hucznej imprezy - jak na otwarcie obiektu w 2001 roku - nie będzie. Jest natomiast pożegnanie. Charakterystyczny napis Tesco w ciszy usunięto z budynku. Hipermarket działał do 31 grudnia 2020 r.

Wielu zielonogórzan, w szczególności mieszkańcy osiedli sąsiadujących z hipermarketem mieli nadzieję, że Tesco przetrwa trudną sytuację. Nie było bowiem tajemnicą, że od kilku miesięcy markety Tesco w różnych lokalizacjach w Polsce były zamykane. W Zielonej Górze ten proces wdrażany był stopniowo. Z powierzchni hipermarketu znikały kolejne alejki sklepowe, a półki już nie uginały się od produktów. Hipermarket przestały też odwiedzać tłumy kupujących, które pamiętamy sprzed dwóch dekad.

Informacja o zamknięciu Tesco przy ul. Energetyków lotem błyskawicy obiegła Zieloną Górę. Mieszkańcy dopytywali, czy obiekt całkowicie zniknie z mapy miasta? Co z pasażem handlowym, który oferuje dostęp do punktów usługowych, gastronomicznych oraz sklepów z odzieżą i artykułami RTV i AGD? Po mieście zaczęły krążyć różne plotki.

Wszystkie wątpliwości rozwiało biuro prasowe Tesco. Budynek zostaje, a nowym operatorem spożywczym w tej lokalizacji będzie Kaufland. - Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem sklepu do ponownego otwarcia pod nowym szyldem. Pracownicy przejdą do nowego operatora. Pasaż pozostaje czynny bez innych zmian – wyjaśnia biuro prasowe. Z kolei biuro prasowe Kauflandu przekazało informację, że sklep tej sieci zostanie uruchomiony w miejscu Tesco przy ul. Energetyków z końcem lutego.

Hipermarket przy ul. Energetyków, to nie jedyny obiekt Tesco w naszym mieście. Drugi, tzw. „małe Tesco” mieści się przy ul. Wyszyńskiego. Tam także pojawiły się obawy mieszkańców o dalsze losy marketu, w którym zaopatrują się na co dzień. Uspokajamy, w najbliższym czasie zakupy można robić tam bez przeszkód, ale druga lokalizacja Tesco w Zielonej Górze jest przedmiotem transakcji sprzedaży polskiego biznesu Tesco do Salling Group. - Trwa postępowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie udzielenia zgody na finalizację umowy. Po jej otrzymaniu, do 18 miesięcy sklep przejdzie rebranding i będzie dalej funkcjonować pod szyldem Netto. Pracownicy, zgodnie z umową, przejdą do nowego właściciela – tłumaczy biuro prasowe Tesco.

(lc)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki