Pomoc prosto z serca

18 Kwiecień 2024
W Sali Kryształowej ratusza odbyła się uroczysta gala Ośmiu Wspaniałych. Nagrodzono młodych ludzi z zielonogórskich szkół angażujących się w wolontariat oraz pomoc potrzebującym. – To coś wspaniałego, że mamy młodzież, która chce bezinteresownie dać coś od siebie innym – przekonuje prezydent Janusz Kubicki.

Podstawowym celem Ośmiu Wspaniałych jest promowanie postaw prospołecznych. – Dajemy młodym głos i chcemy im pokazać, że nie zawsze najważniejsza jest pogoń za ocenami, laurami na olimpiadach. Żyjemy przecież wśród ludzi, z ludźmi i dla ludzi – podkreśla Bogusława Breitkopf, koordynatorka konkursu.

Podobnego zdania jest prezydent Janusz Kubicki: – Brawo dla naszych wyjątkowych młodych ludzi, udowadniają, że nie wszyscy siedzą tylko z nosem w komórkach!

Bartosz Dowhan z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego będzie reprezentował Zieloną Górę w ogólnopolskim finale konkursu. – Udzielam się w samorządzie szkolnym, jestem też członkiem OSP, organizuję i staram się rozpowszechniać różnego rodzaju akcje charytatywne w postaci filmów – wylicza Bartosz.

Oliwia Kamińska ze SP nr 10 nie ukrywa, że jest dzisiaj szczęśliwa. - Działam w stowarzyszeniu Warto Jest Pomagać, brałam udział w wielu akcjach pomocowych. Kiedy widzę uśmiech na twarzy potrzebujących, robi mi się ciepło na sercu – wyjaśnia Oliwia.

Laureaci konkursu Senior + Junior:

 1. Bartosz Dowhan
 2. Zuzanna Szopa
 3. Kamila Suchocka
 4. Joanna Warszawska
 5. Zuzanna Wytyk
 6. Anna Czekała
 7. Hanna Hebda
 8. Kalina Szymczak

Laureaci konkursu Ósemeczka:

 1. Pola Bilińska
 2. Antonina Donak
 3. Oliwia Kamińska
 4. Michalina Kozica
 5. Marianna Locman
 6. Michalina Bloch
 7. Magdalena Sajdyk
 8. Filip Lubojański

(md)