Pod Jasną Górę dopiero za tydzień

16 Kwiecień 2021
Marwis.pl Falubaz w miniony piątek odniósł pierwsze zwycięstwo w tegorocznej PGE Ekstralidze. W ten piątek zielonogórzanie mieli udać się do Częstochowy, ale spotkanie z Eltroksem Włókniarzem zostało przełożone z powodu niekorzystnych prognoz pogody.

Żużlowe władze nie czekały do ostatnich chwili i już w środę poinformowały, że pod Jasną Górą „Myszy” będą się ścigać w sobotę, 24 kwietnia. W drugiej kolejce zielonogórzanie po raz pierwszy wystąpili na własnym torze i po raz pierwszy też zaznali smaku triumfu. Falubaz wygrał z Zooleszcz DPV Logistik GKM-em Grudziądz 51:39. - Myślę, że z drużyną nie jest tak źle, jak prorokowali eksperci. W Toruniu zabrakło nam szczęścia, a z GKM-em pojechaliśmy dobrze - uważa Piotr Żyto, trener zielonogórzan, którego zdaniem największe rezerwy są jeszcze u Mateja Žagara. Słoweniec w pierwszym meczu w Toruniu zanotował groźny upadek. Przeciwko grudziądzanom zdobył 7 punktów z dwoma bonusami. Wspólnie z Maksem Fricke raz zdołał podwójnie pokonać niemal bezbłędnego w Zielonej Górze Nickiego Pedersena. Duńczyk dla GKM-u zdobył 16 punktów w sześciu startach. - Matej na pewno jeszcze troszeczkę poprawi sprzęt. Dzień przed meczem nie byłem pewien, czy on wystartuje. Dopiero po treningu, gdy powiedział, że pojedzie, spadł mi kamień z serca - dodaje P. Żyto.

Słoweniec będzie miał dodatkowy tydzień, by przygotować się do kolejnego meczu zielonogórzan. Falubaz uda się do Włókniarza, który swoje premierowe w tym sezonie spotkanie z Fogo Unią Leszno zaczął bardzo dobrze, ale ostatecznie przegrał 41:49. - „Byki” po pierwszym meczu były rozjuszone. Początkowo gospodarze pojechali fajnie, ale coś tam im później nie zagrało - ocenił trener Falubazu. Pytanie, czy teraz to „Lwy” nie będą rozjuszone na zielonogórzan. - Lwy, z tego co wiem, zawsze boją się myszy i uciekają – zażartował P. Żyto. - Na pewno będą chcieli sobie odbić porażkę na własnym torze, ale mają trochę niekorzystny terminarz, bo dzień przed meczem z nami będą jechać ligowy mecz w Lublinie. My będziemy mieli wolne - zauważył trener Falubazu.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki