Piękny mural z makami na Sienkiewicza

20 Październik 2023
Na ścianie kamienicy przy ul. Sienkiewicza 5 namalowano nowy piękny mural, który powstał w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej MAKi, czyli „Męski a kobiecy punkt widzenia”.
Przedstawia jadącą na tandemie parę, w tle zaś widać charakterystyczny zarys zielonogórskiej Palmiarni i kościelnych wieży ze starówki. #MiastoZG
Skąd pomysł na taki mural? Za inicjatywę odpowiada Fundacja Empiria i Wiedza oraz Fundacja State of Poland przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego. Całość jest elementem kampanii, która ma zwrócić uwagę na potrzebę sprawiedliwości, odpowiedzialności oraz równego traktowania płci. Jest to projekt społeczny, którego celem jest wzmacnianie partnerstwa miedzy mężczyznami i kobietami, ich współpracy wynikającej z uzupełniania się, a nie konkurowania między sobą.
 
Według inicjatorów krwistoczerwone maki wybrane na motyw przewodni swoim wyglądem mają ilustrować skomplikowaną naturę ludzkich relacji – są to piękne i delikatne kwiaty, które aby rozkwitać potrzebują silnych korzeni.
 
W ramach całej inicjatywy podobne murale mają powstać w każdym mieście wojewódzkim w Polsce. Autorem projektu jest znany wrocławski rysownik Andrzej Tylkowski.