Otwarcie Galerii pod Topolami już blisko!

23 Wrzesień 2022
Inwestycja jest już na ukończeniu i dwa pierwsze sklepy, Pepco oraz Dealz, zostaną otwarte 30 września. Nowego ducha w galerię chce tchnąć Mirosław Kostyszak, świebodziński biznesmen, związany ze spółką Euro Centrum.

Jeszcze niedawno była to zabita dechami ruina, strasząca przechodniów w centrum miasta. Teraz budynek odzyskał już część swojego dawnego blasku. Stare ogrodzenia zniknęły, a oczom mieszkańców ukazała się odnowiona fasada obiektu, pierwsze banery i szyldy reklamowe. Choć gdzieniegdzie widać jeszcze szpetne graffiti, a w środku surowy stan części pomieszczeń, to jednak krzątający się po placu budowy robotnicy są zapowiedzią, że sprawy idą w dobrym kierunku.

Inwestor, Mirosław Kostyszak tłumaczy, że podjął się ponownego uruchomienia galerii ze względu na dobrą lokalizację. - Zajmuję się zawodowo budową takich obiektów, uznałem, że inwestycja w centrum Zielonej Górze może być warta zachodu. Ale ogrom pracy, który musieliśmy wykonać w środku był naprawdę wielki - przekonuje M. Kostyszak.

Na górze biura

Te obserwacje potwierdza Armand Skowroński, projektant inwestycji. - Pracujemy cały czas bardzo intensywnie, aby zakończyć przebudowę galerii. Ale proszę mi wierzyć, że sytuacja na rynku budowlanym, wahające się ceny materiałów, energii oraz terminów dostaw nie ułatwiają nam tego zadania. Sądzę jednak, że zielonogórzanie już teraz mogą dostrzec istotne, pozytywne zmiany - przekonuje nasz rozmówca.

Czego możemy spodziewać się w środku? Według projektu w budynku ma mieścić się duży lokal o powierzchni ok. 950 mkw. oraz kilka mniejszych m.in. o powierzchni ok. 650, 500 czy 130 mkw. Ostatnia kondygnacja zostanie przeznaczona na przestrzenie biurowe. Na klientów będzie także czekało 49 miejsc parkingowych.

- Spora część infrastruktury została zniszczona, doszło też do pewnych kradzieży, np. wypruto wszystkie instalacje, zniknęło również 80 proc. stalowych balustrad z wypełnieniem ze szkła hartowanego. Wszystko trzeba teraz po kolei odtworzyć lub odnowić. Podwójne ruchome schody są już gotowe, na ukończeniu mamy także trzy pierwsze lokale sklepowe, w tym jeden marki Pepco. W zasadzie w przypadku tego najemcy pomieszczenia są w całości wykonane, a przez witryny widać już szyldy oraz wyposażenie - zauważa A. Skowroński.

Otwarcia po kolei

Według zapowiedzi M. Kostyszaka pierwsze otwarcia sklepów są już naprawdę blisko. - To będzie się działo sukcesywnie, w ciągu najbliższych dni. 30 września swój lokal otworzy marka Pepco oraz Dealz. Później, 16 października, ruszy Sinsay oraz Hebe. A pod koniec przyszłego miesiąca również Kik oraz sklep z odzieżą okolicznościową na różne imprezy - wylicza inwestor. - Gorąco zapraszam do odwiedzin.

(md)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki