Ośmiu Wspaniałych. Młodzi pomagają bezinteresownie

25 Kwiecień 2023
W sali kryształowej ratusza, odbyła się 25. miejska gala ogólnopolskiego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Nagrodzono zielonogórską młodzież z sercem na dłoni dla potrzebujących.

Konkurs wrócił po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Zielonogórscy uczniowie wzięli w nim udział już po raz 25. W kategorii „senior” (szkoły ponadpodstawowe) laureaci to: Aleksandra Bawiec i Dominik Ksel (uczniowie klasy 4 Technikum nr 5 w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze) i Adam Buś (uczeń klasy 1C w I Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze.). W kategorii junior (podstawówki) : Vladyslava Bilous (klasa 8 SP nr 11 w ZE nr 9), Wiktoria Tobaczewska (klasa 8 SP nr 17 w ZE nr 2), Emilia Zieniewicz (klasa 8 SP nr 8), Maksymilian Dąbrowski (klasa 8 SP nr 5 w ZE nr 1) i Zuzanna Czarnecka (klasa 8 SP nr 28 w ZE nr 8).

Aleksandra Bawiec będzie reprezentować miasto w finale akcji w Ostródzie. Jakie to uczucie być liderką?- zapytaliśmy. – Fantastyczne. Mam w sobie dużo optymizmu i potrzebę dawania dobra innym – mówi Ola. - W wieku 14 lat, po raz pierwszy byłam na finale WOŚP. Pomagałam Orkiestrze przy rajdach 4 x4. Organizowałem OFF-Roadowe Dożynki dla fanów pojazdów terenowych – wylicza Ola.

Dominik Ksel w harcerstwie działa od 2015 r., gdzie np. dokumentował filmowo życie hufca. Udziela się w Szkolnym Klubie Wolontariatu „Młodzi dla Kamerunu”. Sprawia mi to radość – podkreśla chłopak. - W kryształowej sali doceniliśmy kryształowych młodych ludzi – podsumowała Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Oświaty i Spraw Społecznych.

Oprócz laureatów wyróżniono również kilkudziesięciu uczniów.

(rk)