Orkiestrowy rozkład jazdy! Gramy na żywo i w sieci.

28 Styczeń 2022
To jubileuszowy, 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 30 stycznia, z każdego zakamarka Zielonej Góry popłynie dobro i radość. Zielonogórski sztab przygotował mnóstwo atrakcji. Sprawdź, gdzie warto być i co zobaczyć!

W tym roku finał wraca na stare tory, choć ulepszony o rozwiązania, które wymusiła pandemia. Znowu możemy bawić się pod sceną na koncertach ulubionych wykonawców, uśmiechu wolontariusza nie zasłania już maseczka. Mimo że wracamy do względnej normalności, to zielonogórski sztab nie zrezygnował z rozwiązań online, które były niezbędne w ubiegłym roku. Za studio WOŚP po raz kolejny odpowiada Radio Index. Planuje całodniową transmisję audio i wideo. - Pokażemy to, co dzieje się w sztabie i w plenerze. Będziemy wam towarzyszyć z kamerami w różnych akcjach i inicjatywach. Porozmawiamy z zielonogórzanami, lubuszanami, działaczami oraz artystami – zapowiada Kaja Rostkowska, z Radia Index. 

Nie musisz też wychodzić na ulice, żeby wspomóc Orkiestrę. Możesz dorzucić swój datek wirtualnie. - Zielonogórski sztab ma swoją eSkarbonkę, na którą można przelewać pieniądze. Doliczą się one do wyniku Zielonej Góry. Zachęcamy też wolontariuszy do zakładania swoich eSkarbonek i promowania ich w mediach społecznościowych – mówi Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu. 

Siedziba sztabu powraca do ratusza. Wolontariusze oraz sztabowcy zajmą dwa piętra. - Sala sesyjna stanie się studiem telewizyjnym. Na dole zrobimy też kawiarenkę dla wolontariuszy. Będzie można tam odpocząć i wypić gorącą herbatę. Górę zajmie ekipa zajmująca się liczeniem pieniędzy – informuje Igor Skrzyczewski, rzecznik zielonogórskiego sztabu. Wokół ratusza powstanie WOŚP-owe miasteczko. Za wrzut do puszki, zjecie tam pyszności w strefie gastronomicznej, zobaczycie ulubionych żużlowców i weźmiecie udział w licytacjach. Chwilę przed 16.00 ruszy Duża Scena przed filharmonią, a umilać zabawę przed nią będą Skiba, Bachus i Grzegorz Hryniewicz. W tym roku zagrają: Rademenez, Mesajah, Cleo oraz Big Cyc. Nie zabraknie również popularnych licytacji prezydenta miasta oraz radnych. Zwycięzca "ogoli" radnego. Spośród śmiałków wybierze jednego, którego broda lub włosy trafią w ręce profesjonalnego barbera.

(ap)

 

- Łączymy doświadczenia z finałów z kilku ostatnich lat. Przygotowaliśmy znane i lubiane propozycje, nie zabraknie też nowości. Bawmy się razem! – zachęca Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu. Bo to jedyny dzień w roku, gdy wszystkie serca biją w jednym rytmie! Tym razem celem zbiórki jest wsparcie szeroko pojętej okulistyki dziecięcej. 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

* WOŚP-owe miasteczko wokół ratusza – znajdziecie tam, m.in. stoiska gastronomiczne, namiot Zgranej Rodziny, Falubazowe stoisko, gdzie od 12.00 do 16.00 będzie można spotkać swoich ulubionych zawodników Stelmet Falubazu i zrobić sobie zdjęcie na żużlowym motocyklu. Katarzyna Prokopyszyn w namiocie licytacyjnym zachęci was do walki o niecodzienne gadżety.

* Maraton Indoor Cycling&Running – już szósty raz w hali CRS kolarze będą kręcić dla WOŚP. W tym roku po raz pierwszy dołączą do nich biegacze. Przygotowanych jest 130 rowerków i 10 bieżni. Maraton to 210 minut jazdy i biegania. Uwaga! Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 29 stycznia, od godz. 14.00.

* Bieg „Policz się z cukrzycą” – 255 biegaczy wyruszy na ścieżki biegowe MOSiR umiejscowionych za Halą Lekkoatletyczną przy ul. Sulechowskiej. Dystans to ok. 5 km. Start: niedziela, 30 stycznia, o 12.00, zakończenie ok. 14.00. Można pokonać trasę samodzielnie w formie biegu wirtualnego w dniach 28-29 stycznia. Opłata startowa jest w całości przekazywana na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

* VIII Turystyczny Rajd 4x4 – organizatorzy zapraszają na trasę wszystkie pojazdy terenowe: 4x4, 6x6, motocykle, quady, wszelkiego rodzaju UTV i buggy. Do przejechanie będzie ok. 90 km. Należy wcześniej wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie offroadowo.pl. Początek trasy przy Palmiarni, zbiórka w niedzielę o godz. 9.00. Całość opłaty wpisowej zostanie przeznaczona na WOŚP, wolontariusze z puszkami pojawią się również w checkpointach. 

ZŁOTA PUSZKA

Wielka Orkiestra przygotowała dla sztabów niespodziankę. To wyjątkowa złota puszka. Wykonała ją firma Stora Enso, z materiałów w 100 proc. odnawialnych. Limitowana edycja, pojawiła się w tym roku po raz pierwszy. Członkowie sztabu zastanawiali się, jak ten gadżet wykorzystać, na początku chcieli przekazać go na licytację. Jednak zdecydowali, że złota puszka trafi do jednego z wolontariuszy! – Będzie nagrodą w konkursie na najciekawiej przebranego wolontariusza. Zachęcam do ubrania się w kolorowe, niecodzienne stroje! – zaprasza do zabawy Paweł Wysocki, opiekun wolontariuszy. Podczas minionych finałów wolontariusze zakładali oryginalne nakrycia głowy, chodzili obwieszeni świecącymi lampkami, niczym choinka, decydowali się na stroje ludowe, a także stawali się pluszowymi tygrysami i innymi zwierzakami. Wszystko po to, by na ustach spacerowiczów pojawił się uśmiech i by zatrzymali się i wrzucili coś do puszki. Na jakie pomysły wpadną wolontariusze w tym roku? Nie możemy się doczekać, by zobaczyć efekty.

 

WYBRANE LICYTACJE:

Sportowe:

* złota piłka Molten z podpisami wszystkich zawodników Enea Zastal BC Zielona Góra z ubiegłorocznego finału Mistrzostw Polski, która została podarowana przez kibiców ostrowskiej drużyny koszykówki

* piłka Roland Garros z autografami tenisistek i tenisistów (Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota, Kamila Majchrzaka, Alicji Rosolskiej, Mai Chwalińskiej, Katarzyny Kawy, Jana Zielińskiego, Weroniki Falkowskiej)

* plastron Stelmetu Falubazu Zielona Góra na sezon 2022 z podpisami zawodników oraz okolicznościowy obraz z autografami wszystkich zawodników.

 

Allegro:

* przejażdżka zabytkowym kabrioletem MGA z 1958 r. Szofer przez 60 minut będzie woził cię po Zielonej Górze przy akompaniamencie muzyki, szumu wiatru i otaczającej przyrody. Bak tankuje IGLOTECHNIK

* pióro prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z autografem

* monety pamiątkowe z okazji 10. i 20. lat WOŚP w drewnianej kasecie NBP

* obrazy lokalnych artystów

* pluszowy miś, do którego można się przytulić, bo ma aż 130 cm wysokości

* bluza Ice Queen z autografem Magdy Gessler

* Mnóstwo voucherów: do klinki Paczała, pralni wodnej, na makijaż premanentny, do restauracji Ruben oraz Sapori Pazzi, karta Royal VIP do X-Demona

* koszulki: z różnych edycji Pol’and’Rock Festiwal oraz dziecięcy T-shirt 30. Finału WOŚP

Warto obserwować konto na allegro: wospzg, bo zielonogórski sztab jeszcze będzie dorzucał fanty. WOŚP-owe licytacje trwają do 14 lutego, a każdy fant wystawiany jest na 10 dni.

325

tylu wolontariuszy wyruszy na zielonogórskie ulice podczas 30. Finału WOŚP. Niektórzy po raz pierwszy, inni już któryś rok z kolei. Wyposażeni w identyfikatory ze zdjęciem, tekturową, kolorową puszkę oraz czerwone serduszka. Zielonogórski sztab zadbał także o dodatkowe gadżety – to koszulki, czapki, torby, plecaki oraz vouchery na poczęstunek. Doskonale przygotowani do różnych warunków atmosferycznych, z uśmiechami na twarzach, czekają na wasze datki!

DUŻA SCENA

* 15.55-16.05 - przywitanie (Skiba, Bachus i Grzegorz Hryniewicz)

* 16.05-17.00 - koncert: RADEMENEZ

* 17.00-17.15 - Mega Dance – Sportowy Klub Taneczny 

* 17.15-17.20 - Studio Tańca Street Dance 

* 17.20-17.30  - licytacje:

- voucher w wysokości 400zł na kolację w Restauracji Retro - przywóz i odwóz taxi klasy VIP - Czerwone koguty

* 17.30-18.30 - koncert: MESAJAH

* 18.30-18.35 - Studio Tańca Keep on Dancing

* 18.35-19.00 - licytacje 

- prezentacja i licytacja żużlowego kewlaru

- karnet na cały sezon Lubuskiego Teatru 

* 19.00-20.00 - koncert: CLEO

* 20.00-20.10 - licytacje

- Kacper Chini Frątczak - rękawice z autografem i miesięczny karnet na treningi w klubie Akademia Sportów Walki Knockout w Zielonej Górze u boku Mistrzów świata (koszulka klubowa i bidon)

* 20.10 - Światełko do nieba

* 8 20.15-20.30 - licytacje

- niespodzianka od prezydenta Janusza Kubickiego

- Ogol radnego

* 20.30-22.00 - koncert: BIG CYC. 

 

RUCHOMA SCENA NA KÓŁKACH

Podczas ostatniego finału nie można było się gromadzić, więc członkowie zielonogórskiego sztabu wpadli na nowy pomysł. Tzw. Małą Scenę przenieśli do kolorowego WOŚP-owego TIR-a. Jego kierowca jeździł po całym mieście wraz z radosną ekipą lokalnych artystów, DJ-ów oraz oczywiście fantami na licytacje. Mieszkańcy tak polubili tę wesołą ciężarówkę, że w tym roku również wyjedzie na zielonogórskie ulice! Zatrzyma się w wybranych lokalizacjach w sołectwach, żebyście mogli wziąć udział w licytacjach. Przygotujcie więc portfele i walczcie o oryginalne fanty! Podajemy orientacyjny harmonogram przejazdu.

Trasa WOŚP-owego TIR-a

 • 9.30 Parking przy Filharmonii – rozpoczęcie

 • 9.45 - 10.15 - objazd po mieście

 • 10.15 ul. Rzeźniczaka przy Biedronce, licytacje: obraz KOGUT podarowany przez Marię Raszkę, voucher na tort podarowany przez Annę Radecką, butelka wina.

 • 11.00 Chynów na pętli, licytacje: voucher od Rafała Sikory, voucher od Hot Shot od Marcina Nitschke, Voucher od szkoły YAMAHA na miesiąc nauki w dowolnym programie, drewniana szkatułka podarowana przez Martę Szumińską - Mrówkę.

 • 11.45 Zawada parking przy kościele, licytacje: voucher na kolację we dwoje od Sapori Pazzi, głośnik podarowany przez CarHIFI24, książka „Rymowanki kropkowanki” podarowany przez Marię Raszkę

 • 12.30 -  Łężyca parking przy Biedronce, licytacje: voucher od Tredici na usługę barberską i inne, obraz „Młoda Para” podarowany przez OWES, poduchy podarowane przez OWES i Zielonogórskie Stowarzyszenie Amazonek

 • 13.00 Park w Przylepie, licytacje: voucher na sesję zdjęciową podarowany przez Annę Madej, chusta z wełny kaszmirowej od Bogusi Husak, licytacja konik HOBBY HORSE na zamówienie od Joanny Dancewicz (AsiLala Crochet Art.), butelka wina

 • 14.00 Stary Kisielin parking przy Dino, licytacje: obraz Sylwii Gromackiej-Staśko, bluza firmy PITABABA podarowany przez Małgorzatę Krzyżan, voucher na kolację dla dwóch osób od pizzerii „Don Chili”

 • 14.30 Racula parking przy Biedronce, licytacje: voucher na tort od Ciasteczkowo Zakręconej na 250 zł, ręcznie robiona maskotka Ośmiornica podarowana przez Marię Szaj, karnet dla dzieci do Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze

 • 15.00 Drzonków WOSIR, licytacje: voucher od Kliniki Paczała, pakiet Startowy na VIII edycję ultra maratonu wraz z numerem startowym 1, komplet: komin i czapka podarowany przez Kamilę Strok, butelka wina

 • 15.30 Kiełpin przystanek przy parku, licytacje: voucher na makijaż, pakiet wędlin wraz z leczniczą nalewką podarowany przez Dominika Baranowskiego, poduchy podarowane przez OWES, książka Grzegorza Biszczanika: „Wczoraj Grünberg dziś Zielona Góra”

 • 16.00 Park książęcy w Zatoniu, licytacje: voucher od Kliniki Paczała, anioł podarowany przez Ilonę Prodeus-Wykocką, zestaw Księżnej Dino (oprawiony wizerunek pałacu i księżnej oraz całoroczna karta na dowolną kawę w Zatońskiej Oranżerii), tort w kształcie serca od Ciasteczkowo Zakreconej

 • 16.30  Jędrzychów parking przy Intermarche, licytacje: voucher na kwiaty od ZGK, sesja zdjęciowa dla jednej osoby podarowana przez Muzeum Ziemi Lubuskiej, poduchy podarowane przez OWES, ręcznie robiona serweta na kole o średnicy 70 cm.

 • 17.00 Parking przy Filharmonii - zakończenie

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki