Opał kupisz od miasta do 15 kwietnia

24 Marzec 2023
Zakład Gospodarki Komunalnej w tym sezonie grzewczym dostarczył 1642 tony węgla do 1157 domów. - Jeżeli są jeszcze osoby, które otrzymały dodatek węglowy i chciałyby zamówić opał, to na zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia - informuje Krzysztof Sikora, prezes ZGK.

Przypomnijmy, Zielona Góra była pierwszym samorządem w województwie, który przed sezonem grzewczym włączył się w akcję dystrybucji węgla dla potrzebujących mieszkańców.

- To sytuacja kryzysowa. Nie chciałbym, aby zielonogórzanom było zimno w domach. Nie można na to pozwolić - podkreślał prezydent Janusz Kubicki, tłumacząc swoją decyzję. Organizację przedsięwzięcia powierzono ZGK. Dziś już wiadomo, że zakończyło się sukcesem.

- Na ten moment od mieszkańców otrzymaliśmy 1622 wnioski o zakup węgla. Łącznie dostarczyliśmy 1642 tony do 1157 gospodarstw domowych. Jednocześnie w ramach pomocy innym samorządom i współpracy z firmą Węglokoks przez nasz plac, gdzie odbywała się dystrybucja, „przeszło” ok. 4 tys. ton opału, który trafił do 34 różnych gmin - wylicza K. Sikora.

Warto podkreślić, że chętni mieszkańcy wciąż mogą kupić od miasta węgiel w atrakcyjnej cenie 1,8 tys. zł za tonę.

- Warunkiem jest posiadanie dodatku węglowego - zaznacza prezes ZGK. - Według obowiązujących przepisów wnioski można złożyć w naszej siedzibie przy ul. Zjednoczenia do 15 kwietnia. Później zajmiemy się jedynie realizacją i transportem wcześniejszych zamówień. 30 kwietnia ostatecznie zakończymy działalność związaną z węglem. Zachęcam wahających się mieszkańców do podjęcia już teraz decyzji o ewentualnym zakupie, później nie będzie takiej możliwości.

Wnioski na zakup węgla na preferencyjnych warunkach można składać w Punkcie Obsługi Wniosków Węglowych przy ul. Zjednoczenia 110 C. POWW jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-14.30. Popołudniami i w weekendy wnioski można zostawić w portierni ZGK.

(md)