Opał kupisz od miasta do 15 kwietnia

24 Marzec 2023
Zakład Gospodarki Komunalnej w tym sezonie grzewczym dostarczył 1642 tony węgla do 1157 domów. - Jeżeli są jeszcze osoby, które otrzymały dodatek węglowy i chciałyby zamówić opał, to na zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia - informuje Krzysztof Sikora, prezes ZGK.

Przypomnijmy, Zielona Góra była pierwszym samorządem w województwie, który przed sezonem grzewczym włączył się w akcję dystrybucji węgla dla potrzebujących mieszkańców.

- To sytuacja kryzysowa. Nie chciałbym, aby zielonogórzanom było zimno w domach. Nie można na to pozwolić - podkreślał prezydent Janusz Kubicki, tłumacząc swoją decyzję. Organizację przedsięwzięcia powierzono ZGK. Dziś już wiadomo, że zakończyło się sukcesem.

- Na ten moment od mieszkańców otrzymaliśmy 1622 wnioski o zakup węgla. Łącznie dostarczyliśmy 1642 tony do 1157 gospodarstw domowych. Jednocześnie w ramach pomocy innym samorządom i współpracy z firmą Węglokoks przez nasz plac, gdzie odbywała się dystrybucja, „przeszło” ok. 4 tys. ton opału, który trafił do 34 różnych gmin - wylicza K. Sikora.

Warto podkreślić, że chętni mieszkańcy wciąż mogą kupić od miasta węgiel w atrakcyjnej cenie 1,8 tys. zł za tonę.

- Warunkiem jest posiadanie dodatku węglowego - zaznacza prezes ZGK. - Według obowiązujących przepisów wnioski można złożyć w naszej siedzibie przy ul. Zjednoczenia do 15 kwietnia. Później zajmiemy się jedynie realizacją i transportem wcześniejszych zamówień. 30 kwietnia ostatecznie zakończymy działalność związaną z węglem. Zachęcam wahających się mieszkańców do podjęcia już teraz decyzji o ewentualnym zakupie, później nie będzie takiej możliwości.

Wnioski na zakup węgla na preferencyjnych warunkach można składać w Punkcie Obsługi Wniosków Węglowych przy ul. Zjednoczenia 110 C. POWW jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-14.30. Popołudniami i w weekendy wnioski można zostawić w portierni ZGK.

(md)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki