Odpoczniemy oraz poćwiczymy

12 Czerwiec 2024
Na Chynowie przy ul. Tęczowej powstanie strefa chillout. Inwestycję w budżecie obywatelskim wywalczyli mieszkańcy. Prezydent Marcin Pabierowski podpisał umowę z firmą Wagner Factory Jerzy Wagner z Otynia.

Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na realizację zadania, które pochłonie 530 tys. 615 zł. Strefa chillout (do odpoczynku) zostanie zlokalizowana między pumptrackiem a placem zabaw.

Plac rekreacyjny otrzyma nawierzchnię z geowłókniny i piasku. Dzieci, młodzież i dorośli zagrają w siatkówkę (zostanie zainstalowany piłkochwyt) i skorzystają ze stołów do teqball (odbijanie piłki nogami, ciałem lub głową) i tenisa stołowego. Do rekreacji posłuży hamak linowy i leżak miejski, a do aktywności sportowej trampolina ziemna, siłownia street workout (ćwiczenia z wykorzystaniem masy ciała), drabinka pozioma i pionowa, zestaw gimnastyczny (drążki, lina, kółka), rura do wspinania z uchwytami, zestaw drążków gimnastycznych (drabinka, rura), zestaw trzech poręczy gimnastycznych, ławka gimnastyczna oraz zestaw wspinaczkowy (linarium przestrzenne i kula). Nie zabraknie zestawu zabawowego z beli drewnianych, ławek i urządzenia rowerkowego przy ławce, skrzyni zewnętrznej i koszy na śmieci. Będzie też poidełko (zdrój uliczny).

- Podpisujemy umowę na realizację inwestycji z budżetu obywatelskiego 2024 r. - mówi prezydent Marcin Pabierowski. - To zadanie zebrało ponad 5600 podpisów mieszkańców Chynowa. Dziękuję im za kreatywność i duże zaangażowanie. To kolejna umowa z firmą Jerzy Wagner, czyli nasza współpraca się rozwija. Jako prezydent miasta będę wspierał wszystkie inicjatywy z budżetu obywatelskiego, bo mieszkańcy najlepiej wiedzą czego im brakuje na osiedlach. Strefa chillout to kontynuacja projektów z budżetu obywatelskiego na Chynowie.

Szef firmy Wagner Factory nie przewiduje trudności na placu budowy. - Bardzo cieszą mnie takie zadania, lubię tworzyć miejsca, gdzie mieszkańcy mogą miło spędzić czas wolny - podkreśla J. Wagner. - Stół do teqballa to dla mnie jakieś czary, gdybym sam miał wykonać takie akrobacje głową i nogami, pewnie źle by się to skończyło.

Pieniądze na inwestycję pochodzą z budżetu obywatelskiego 2024. Wykonawca rozpocznie od prac ziemnych.

- W trakcie prac mieszkańcy będą mogli korzystać z sąsiedniego pumptracku i placu zabaw. Teren inwestycji zostanie ogrodzony - dopowiada Monika Krajewska, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich.

(rk)