Od piątku zmiany na Podgórnej

19 Listopad 2014
Kierowco, jeździsz ul. Podgórną? Uważaj! Teraz będzie ona ulicą jednokierunkową. Chodzi o niewielki odcinek na wysokości szpitala, pomiędzy ul. Lwowską a Kingi.

Od tego piątku, kierowcy jadący z os. Pomorskiego i Starego Kisielina już na tę część Podgórnej nie wjadą. Magistrat wytyczył objazd. Kierowca, by dojechać do urzędu miasta lub urzędu marszałkowskiego, będzie musiał skręcić w ul. Lwowską, następnie w Piaskową i po kilkuset metrach dotrze do ul. Podgórnej, gdzie wróci na starą trasę.

Natomiast samochody jadące z centrum na os. Pomorskie, nadal będą jeździć „po staremu”, bo na odcinku Kingi-Lwowska ulica będzie jednokierunkowa.
Skąd ten pomysł?

- To inwestycja szpitala wojewódzkiego, do której dołącza się miasto. Chudzi o wybudowanie dużego parkingu i przebudowę fragmentu ulicy. Żeby prace mogły sprawnie przebiegać, trzeba zmniejszyć ruch na ul. Podgórnej – tłumaczy Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami.

Przy ul. Podgórnej mieszczą się trzy duże budynki szpitalne. Panuje tutaj duży ruch, osoby przyjeżdżające do szpitala lub licznych przychodni nie mają gdzie zaparkować. Stąd pomysł, by znacznie rozbudować istniejący niewielki parking. Po przebudowie będzie tutaj 56 miejsc postojowych.

- Przy okazji zostanie zmodernizowana również sama ulica. Przebudujemy zatoczkę autobusową i powstanie trzeci pas ruchu z lewoskrętem na parking. Dzięki temu samochody wjeżdżające na parking nie będą blokować ruchu – dodaje dyrektor Urbański.
Utrudnienia mają potrwać do 30 czerwca.

(tc