Więcej miejsca na dary

21 Styczeń 2022
Przy ul. Zielonogórskiej w Ochli, naprzeciwko popularnego marketu, Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej stawia nowy magazyn żywności.

Inwestycja jest możliwa dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Otrzymaliśmy ponad 2,4 mln zł - informuje Sylwia Grzyb, rzeczniczka diecezjalnej Caritas. - Prace mogły ruszyć już pod koniec ub.r. Chcielibyśmy, aby budowa magazynu żywności, którego powierzchnia wyniesie ok. 700 mkw. zakończyła się jeszcze w 2022  r. Z powodu wzrostu cen materiałów budowlanych wiemy już dziś, że kwota dotacji nie wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów. Będziemy się jednak starali zdobyć dodatkowe fundusze.

Caritas magazynuje obecnie rzeczy dla potrzebujących przy ul. Dworcowej w Zielonej Górze. - Od pewnego czasu jesteśmy zaangażowani w program Spiżarnia Caritas, każdego dnia trafiają do nas tony żywności m.in. od partnerskich sklepów, w przeciwnym wypadku wylądowałyby na śmietniku. Nasz samochód chłodnia codziennie zbiera produkty od darczyńców. Problem w tym, że nie mieścimy się przy ul. Dworcowej. Stąd pomysł budowy nowego magazynu, większego i lepiej przystosowanego do składowania żywności. W założeniu to miejsce ma również usprawnić całą logistykę i pomóc w dotarciu do większej liczby potrzebujących - podkreśla rzeczniczka A tych nie brakuje… - To często osoby starsze, samotne, bezdomne lub niepełnosprawne, które potrzebują wsparcia. Nie powinniśmy o nich zapominać - dodaje S. Grzyb.

(md)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki