Więcej miejsca na dary

21 Styczeń 2022
Przy ul. Zielonogórskiej w Ochli, naprzeciwko popularnego marketu, Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej stawia nowy magazyn żywności.

Inwestycja jest możliwa dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Otrzymaliśmy ponad 2,4 mln zł - informuje Sylwia Grzyb, rzeczniczka diecezjalnej Caritas. - Prace mogły ruszyć już pod koniec ub.r. Chcielibyśmy, aby budowa magazynu żywności, którego powierzchnia wyniesie ok. 700 mkw. zakończyła się jeszcze w 2022  r. Z powodu wzrostu cen materiałów budowlanych wiemy już dziś, że kwota dotacji nie wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów. Będziemy się jednak starali zdobyć dodatkowe fundusze.

Caritas magazynuje obecnie rzeczy dla potrzebujących przy ul. Dworcowej w Zielonej Górze. - Od pewnego czasu jesteśmy zaangażowani w program Spiżarnia Caritas, każdego dnia trafiają do nas tony żywności m.in. od partnerskich sklepów, w przeciwnym wypadku wylądowałyby na śmietniku. Nasz samochód chłodnia codziennie zbiera produkty od darczyńców. Problem w tym, że nie mieścimy się przy ul. Dworcowej. Stąd pomysł budowy nowego magazynu, większego i lepiej przystosowanego do składowania żywności. W założeniu to miejsce ma również usprawnić całą logistykę i pomóc w dotarciu do większej liczby potrzebujących - podkreśla rzeczniczka A tych nie brakuje… - To często osoby starsze, samotne, bezdomne lub niepełnosprawne, które potrzebują wsparcia. Nie powinniśmy o nich zapominać - dodaje S. Grzyb.

(md)