W sobotę ROW, w niedzielę festyn

18 Czerwiec 2021
Piłkarze Lechii Zielona Góra w sobotę, meczem z ROW-em w Rybniku, zakończą sezon. Wakacje zaczną wspólnie z kibicami dzień później na kąpielisku w Ochli.

Lechię czeka wyprawa na Śląsk i mecz ze zdegradowanym już ROW-em. Rybniczanie po sezonie opuszczą szeregi trzecioligowców. Zielonogórzanie, po ostatnim remisie 2:2 z Polonią Nysa, są na dziesiątym miejscu. Ligę, w zależności od rozstrzygnięć, mogą skończyć na miejscach 7-12. Możliwości dużo, ale nic złego już ekipie Andrzeja Sawickiego nie grozi. Zespół dawno zapewnił sobie pozostanie w III lidze.

Bez względu na wynik meczu w Rybniku, dzień później zespół będzie chciał wspólnie z kibicami rozpocząć wakacje. Klub organizuje rodzinny festyn w Ochli. „Wakacje to jest to”, czyli impreza na miejskim kąpielisku jest organizowana z myślą nie tylko o kibicach, ale o zielonogórzanach w różnym wieku. - Dla najmłodszych będą słodycze, ale i zabawy oraz zajęcia sportowe z Akademią Piłkarską Macieja Murawskiego - informuje Konrad Komorniczak, dyrektor ds. marketingu w Lechii. Dla dzieci przewidziano też animacje. Dla starszych - strefę relaksu i strefę gastronomii.

Klub chce też zachęcić do bezpiecznego spędzenia wakacji. Odbędzie się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Podczas trwającego Euro 2020 cały świat patrzył na dramatyczną walkę o życie Christiana Eriksena, podczas meczu Danii z Finlandią. - To teraz jest szczególnie ważny temat. Będzie osoba, która pokaże dzieciom na fantomach, jak ratować ludzkie życie - dodaje przedstawiciel klubu.

Do dyspozycji kibiców będzie też drużyna piłkarzy. Z zawodnikami będzie można porozmawiać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie czy otrzymać autograf. Klub będzie chciał się też pochwalić wywalczonym niedawno Pucharem Polski na szczeblu wojewódzkim. Ponadto piłkarze zmierzą się w pokazowym meczu, w wydaniu piłki nożnej plażowej. Mecz zacznie się o 13.00, zaś niedzielny festyn potrwa od 12.00 do 17.00. Wstęp na kąpielisko jest wolny.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki