Przychodnia prawie gotowa

11 Grudzień 2020
Ośrodek zdrowia w Ochli będzie przy ul. Topolowej. Prace budowlane są już na ukończeniu. Na 253 mkw. znajdzie się miejsce na trzy gabinety lekarskie, poczekalnię, pomieszczenia socjalne i techniczne.

W ramach inwestycji wykonano już instalację wodno-kanalizacyjną, gazową, elektryczną i odgromową, są ściany murowane z bloczków, konstrukcja dachu wraz ze ścianami szczytowymi, stolarka okienna z żaluzjami. Budynek wyposażono w pompę ciepła i klimatyzację. Ocieplono ściany zewnętrzne i otynkowano je. Elewacja też jest gotowa. Przed przychodnią będzie siedem miejsc parkingowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej.

Wykonawcą jest konsorcjum zielonogórskich firm - Biuro Obsługi Budownictwa Goka Grzegorz Sachar (lider) i Taurus Budownictwo i Usługi Jarosław Kopciuch (partner).

Mieszkańcy Ochli na budowę przychodni przekazali pieniądze z tzw. bonusa połączeniowego. To było dla nich ważniejsze zadanie niż remonty dróg, z których zrezygnowali. Pierwotnie na inwestycję przeznaczyli 900 tys. zł, z tej kwoty zostało 810 tys. zł. Pieniądze poszły m. in. na projekt architektoniczny. We wrześniu zeszłego roku zebranie sołeckie zdecydowało o dołożeniu do przychodni 1 mln 476 tys. 700 zł. Całkowity koszt wszystkich prac to 1 mln 995 tys. 60 zł.

Sołtyska Dorota Bojar mówi, że już widzi światełko w tunelu. – Z otwarciem przychodni musimy poczekać, bo trwa jeszcze budowa kanalizacji – wyjaśnia. – A ta inwestycja, z uwagi na pandemię, ma lekki poślizg. Zostałam zaproszona na spotkanie organizacyjne komisji, która ogłosi przetarg na prowadzenie przychodni. Mamy bardzo pozytywne sygnały w tej sprawie i jestem pewna, że nie będziemy mieli żadnego problemu, by znaleźć lekarza.

Jak zapewnia D. Bojar z nowej przychodni skorzystają nie tylko mieszkańcy sołectwa. Lokalizacja w centrum jest dobra, w pobliżu działa apteka.

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki