Na ochłodę kąpiel w jeziorze

1 Lipiec 2022
Gdzie schronić się przed upałem? Najlepiej nad wodą! Kąpiel w jeziorze to z pewnością przyjemne orzeźwienie. Podpowiadamy, gdzie w Zielonej Górze i okolicach można znaleźć strzeżone kąpieliska.

W samej Zielonej Górze wykąpiemy się pod chmurką jedynie na basenie rekreacyjnym Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Niecka rekreacyjna wyposażona jest w urządzenia takie jak grzybek, rwąca rzeka, leżanki oraz brodzik dla najmłodszych ze zjeżdżalniami. Są również trzy tory dla pływających o głębokości 1-1,6 m. Pływalnia jest czynna w lipcu w godz. 10.00-20.45, godzinny bilet wstępu kosztuje 11 zł dla dzieci i młodzieży, a 13 zł dla dorosłych.

W granicach Zielonej Góry możemy zrelaksować się na Dzikiej Ochli. Na terenie znajduje się plaża, pomost nad wodą z ławeczkami do wypoczynku, place zabaw, park linowy, miejsce na ognisko i grilla, rowery wodne, bar z przekąskami, lodami naturalnymi i napojami oraz sauna fińska.

Podobnie sytuacja wygląda w Zaborze, gdzie mieszkańcy okolicznych miejscowości szukają wytchnienia od upałów na kąpielisku Wapnianki. - Zapraszamy na nasz teren rekreacyjny. Mamy strefę relaksu, hamaki, wszystko w otoczeniu zieleni. Można rozbić namiot, pobiwakować, pograć w siatkówkę. Wejście do wody tylko na własną odpowiedzialność, ponieważ plaża jest niestrzeżona - podkreśla Marta Ratajska, radna gminy Zabór.

Gdzie zatem można bez przeszkód wskoczyć do wody? Najbliżej Zielonej Góry taką okazję mamy w Zalewie Świdnickim. Oficjalnie rozpoczął się tam sezon kąpielowy. Podczas wakacji w każdy piątek, sobotę i niedzielę od 10.00 do 18.00 nad bezpieczeństwem kąpiących się będą czuwali ratownicy. - Ostatnio gmina odnowiła teren rekreacyjny nad zalewem, m.in. ławeczki, infrastrukturę rekreacyjną oraz wyspę na terenie zalewu. Naprawiliśmy odpływ wody, a w planach mamy ustawienie stojaków na rowery - wylicza wójt Świdnicy Izabela Mazurkiewicz. I zaprasza nad zalew wszystkich zielonogórzan.

Kto jest gotowy na nieco dalszą wycieczkę, może wybrać się na kąpielisko w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zrewitalizowany obiekt przy ul. Fabrycznej cieszy się popularnością wśród mieszkańców tej części województwa. Na miejscu piaszczysta plaża, łagodne zejście do wody, kładki, pomosty, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie. Można też wypożyczyć rowery wodne i kajaki.

(ap)