Lato 2023 roku będzie wyjątkowe!

11 Marzec 2022
Umowa na realizację kąpieliska w Ochli podpisana! Cały dzień zabawy w wodzie, szaleństwa na zjeżdżalniach i w parku linowym, leniuchowanie na plaży zakończone partyjką minigolfa - to wszystko można już oficjalnie przenieść ze sfery marzeń do sfery planów.

Za realizację wyczekiwanego przez zielonogórzan projektu zabiera się oddział Diament z Exalo Drilling S.A. Na koncie mają już takie perełki jak park w Zatoniu czy Winne Wzgórze. Obecnie pracują nad szkołą muzyczną i sceną lalkową Lubuskiego Teatru. Ogarniają jednocześnie całą masę inwestycji poza Zieloną Górą, więc braku doświadczenia z pewnością nie można im zarzucić. Na kreacji wyjątkowych miejsc do relaksu, rekreacji i rozrywki zjedli zęby.

- Nie widzimy żadnych przeszkód, by stworzyć w Ochli niepowtarzalną przestrzeń. Termin oddania inwestycji to 30 czerwca 2023. Jest jak najbardziej realny - stwierdził Sylwester Janyszko, dyrektor oddziału Diament. - Ruszamy dokładnie w tym momencie. Do września potrwają prace projektowe, później wchodzimy na plac budowy.

- Realizowaliśmy inwestycje w różnych miejscach Polski. Teraz cieszymy się, że pracujemy dla siebie - dodał Stanisław Niedbalec, prezes Exalo Drilling S.A.

Panów, którzy zebrali się w miniony wtorek przy wspólnym stole, by dzielić historyczny moment podpisania umowy, inwestycja cieszy nie tylko zawodowo, ale i prywatnie. W końcu kąpielisko w Ochli to raj dla rodzin i wakacyjny kurort w mieście. Można nawet powiedzieć, że z atrakcjami dedykowanymi, bo to zielonogórzanie podczas konsultacji i zebrań głosowali za rozwiązaniami, które tu się pojawią. - Od lat zastanawialiśmy się jak przywrócić świetność temu miejscu - mówił prezydent Janusz Kubicki. - Za niecałe półtora roku mieszkańcy będą wypoczywać na plaży, kąpać się w czystej wodzie. Powstanie tu strefa wodnych atrakcji dla dzieci, strefa gastronomii, park linowy, boiska czy strefa chilloutu.

To przedsmak tego, co nas czeka, bo kąpielisko z okolicznymi atrakcjami zmieści jednocześnie 1500 osób! - Już warto zainteresować się jak liczyć punkty w paddle, czyli sporcie rakietowym z elementami tenisa i squasha. W Ochli znajdzie się boisko do uprawiania tej dyscypliny - zapowiedział Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR-u.

- Inwestycja musi mieć rozmach. Mimo że jesteśmy otoczeni akwenami, brakowało takiego miejsca - stwierdził Andrzej Bocheński, radny klubu Zielona Razem, jeden z inicjatorów pomysłu powstania kąpieliska.

- Cieszę się, że miasto będzie mogło pochwalić się realizacją na tę skalę - uzupełnił Grzegorz Hryniewicz z Zielona Razem, od początku zaangażowany w projekt.

Inwestycja jest warta 90 mln zł. Będzie sfinansowana ze środków unijnych i miejskich. 29 mln zł dokłada Bank Gospodarstwa Krajowego, który jest operatorem programu „Polski Ład”. - Jesteście pierwsi w województwie - dodał Mateusz Tur, dyrektor regionu lubuskiego BGK.

(ah)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki