Jest zjeżdżalnia i huśtawki

11 luty 2022
Zabawki przy ul. Topolowej już stoją. Mieszkańcy skorzystają też z drewnianej altany, która przyda się przy organizacji imprez sołeckich.

Teren rekreacyjny w centrum to świetna wiadomość dla rodzin z dziećmi. Sołtys Dorota Bojar podkreśla, że spełniło się marzenie mieszkańców. Wykonawcą zadania, które kosztowało 280 tys. zł, była firma 4 STB.

Do atrakcji prowadzą ścieżki. Teren ogrodzono i oświetlono. Stanął tu zdrój wodny.

- Poprosiliśmy wykonawcę o szerszy chodnik, który w przyszłości poprowadzi do planowanego przez mieszkańców skateparku - wyjaśnia Renata Woźniak z Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie. - Bezpieczeństwa placu strzeże kamera monitoringu.

Z sąsiedniego placu zabaw przeniesiono podwójną huśtawkę i dwa bujaki na sprężynie, które odnowiono. Pojawiły się nowe zabawki. Największą atrakcją jest linarium - urządzenie do wspinania się. Na placu jest też zjeżdżalnia i huśtawka ważka, zamykana piaskownica, ścianka aktywności i podwójna huśtawka wahadłowa. Dojdzie jeszcze sklepik z tablicą.

Nie zabrakło miejsca na rowery z samoobsługową stacją naprawy. Jest też drewniana altana do biesiadowania, wiosną zostaną zamontowane siedziska do wypoczynku. Pomyślano też o nowych drzewach.

Wykonano dwa urządzenia siłowni plenerowej - podwójne wahadło i rower. W przyszłości planuje się uzupełnienie siłowni o urządzenia: narciarz + jeździec, wioślarz + motyl, orbitek. Sołtys i rada sołecka będą też szukać pieniędzy na skatepark, o który prosi młodzież.

(rk)