Czas na naprawę starego boiska

14 Styczeń 2022
Dobra wiadomość dla uczniów Zespołu Edukacyjnego nr 5. W tym roku ma zostać wyremontowana nawierzchnia szkolnego boiska. Koszt inwestycji to ok. 117 tys. zł.

To decyzja prezydenta miasta - wkrótce ma zostać przeprowadzony remont boiska przy ZE nr 5. Stan techniczny nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, w wielu miejscach jest ona starta, widać już wyraźne pęknięcia, które za pewien czas uniemożliwiłyby użytkowanie obiektu.

- Cieszymy się z tej decyzji, remont jest bardzo potrzebny. Boisko jest ważne dla naszych uczniów, ale też dla mieszkańców Ochli, którzy korzystają z niego popołudniami - mówi Andżelika Ładysz, wicedyrektorka placówki.

Pomysł niezbędnej modernizacji poparli również miejscy radni m.in. Wiesław Kuchta z Zielona Razem i Jacek Budziński z PiS. - Spotkałem się z prezydentem Januszem Kubickim w tej sprawie i poprosiłem o pomoc. Bardzo się cieszę, że znalazły się środki na ten cel, bowiem w Ochli takie boisko jest po prostu potrzebne - zaznacza W. Kuchta.

Według kosztorysu całość inwestycji ma zamknąć się w kwocie ok. 117 tys. zł. - Sądzę, że prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku - dodaje radny Zielona Razem.

Z kolei J. Budziński zwraca uwagę na inną kwestię. - Ta inwestycja była nieunikniona i lepiej żebyśmy wykonali ją teraz, bo za pewien czas koszt byłby większy - przekonuje radny PiS. - Musimy mieć z tyłu głowy, że w mieście czeka nas wymiana nawierzchni szkolnych boisk. Dlatego o środkach na ten cel, dotacjach, warto myśleć już teraz.

(md)