Blisko do otwarcia przychodni

3 Czerwiec 2022
Spółka Livia Med z Babimostu poprowadzi przychodnię w Ochli. Na początku lekarz będzie przyjmować trzy razy w tygodniu po cztery godziny.

Sołtys Dorota Bojar nie ukrywa radości. - Po długim oczekiwaniu wreszcie zobaczyliśmy światełko w tunelu - mówi. - Pani doktor obiecała, że postara się uruchomić przychodnię w lipcu. Będziemy namawiać mieszkańców, aby się zapisywali. Jestem dobrej myśli, bo zainteresowanie jest nie tylko w Ochli i sąsiednich sołectwach, ale też na przykład w Koźli.

To był szósty przetarg na prowadzenie przychodni. Pierwszych nie rozstrzygnięto, m.in. z uwagi na zbyt wysoki - zdaniem najemców - czynsz. W kolejnych przetargach czynsz został obniżony, budynek wyposażono w meble i sprzęt, m.in. aparat RTG. Jedna z firm wygrała konkurs, ale wycofała się. Aby przyciągnąć najemców, rada sołecka zmniejszyła wymogi dla lekarzy i ta decyzja okazała się skuteczna. Od rozpoczęcia działalności do zapisania się do przychodni 1400 pacjentów - w placówce ma przyjmować jeden lekarz POZ, trzy dni w tygodniu przez cztery godziny. Wraz ze wzrostem liczby pacjentów przychodnia ma być otwarta częściej. Po przekroczeniu 1800 złożonych deklaracji przyjmować będzie już dwóch lekarzy POZ (w tym jeden pediatra), pięć razy w tygodniu w godz. 8.00-18.00.

- Cena wywoławcza najmu wyniosła 4,80 zł netto za metr kwadratowy, ostatecznie spółka Livia Med. zapłaci 5 zł - wyjaśnia Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. - Prowadzący przychodnię zapłaci 1265,2 zł czynszu, musi jeszcze postarać się o odpowiednie pozwolenia w Narodowym Funduszu Zdrowia.

(rk)