Blisko do otwarcia przychodni

3 Czerwiec 2022
Spółka Livia Med z Babimostu poprowadzi przychodnię w Ochli. Na początku lekarz będzie przyjmować trzy razy w tygodniu po cztery godziny.

Sołtys Dorota Bojar nie ukrywa radości. - Po długim oczekiwaniu wreszcie zobaczyliśmy światełko w tunelu - mówi. - Pani doktor obiecała, że postara się uruchomić przychodnię w lipcu. Będziemy namawiać mieszkańców, aby się zapisywali. Jestem dobrej myśli, bo zainteresowanie jest nie tylko w Ochli i sąsiednich sołectwach, ale też na przykład w Koźli.

To był szósty przetarg na prowadzenie przychodni. Pierwszych nie rozstrzygnięto, m.in. z uwagi na zbyt wysoki - zdaniem najemców - czynsz. W kolejnych przetargach czynsz został obniżony, budynek wyposażono w meble i sprzęt, m.in. aparat RTG. Jedna z firm wygrała konkurs, ale wycofała się. Aby przyciągnąć najemców, rada sołecka zmniejszyła wymogi dla lekarzy i ta decyzja okazała się skuteczna. Od rozpoczęcia działalności do zapisania się do przychodni 1400 pacjentów - w placówce ma przyjmować jeden lekarz POZ, trzy dni w tygodniu przez cztery godziny. Wraz ze wzrostem liczby pacjentów przychodnia ma być otwarta częściej. Po przekroczeniu 1800 złożonych deklaracji przyjmować będzie już dwóch lekarzy POZ (w tym jeden pediatra), pięć razy w tygodniu w godz. 8.00-18.00.

- Cena wywoławcza najmu wyniosła 4,80 zł netto za metr kwadratowy, ostatecznie spółka Livia Med. zapłaci 5 zł - wyjaśnia Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. - Prowadzący przychodnię zapłaci 1265,2 zł czynszu, musi jeszcze postarać się o odpowiednie pozwolenia w Narodowym Funduszu Zdrowia.

(rk)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki