Będzie wielki parking przy kąpielisku w Ochli

21 luty 2024
Nowe kąpielisko w Ochli ma żyć cały rok, zimą miasto planuje tu lodowisko, a latem tor do jazdy na rolkach. - Dodatkowy parking na ponad 420 miejsc pozwoli w komfortowych warunkach ugościć wszystkich zmotoryzowanych - mówi prezydent Janusz Kubicki.

Planowany parking będzie miał nawierzchnię tłuczniową w dwóch kolorach - jasną dla miejsc postojowych i ciemną dla dróg manewrowych.

- Na ul. Botanicznej w miejscu istniejącego przejścia dla pieszych z wysepką będzie wyniesione przejście, od którego poprowadzi chodnik łączący parking z basenem - wyjaśnia Rafał Kot z Departamentu Zarządzania Drogami.

Dodatkowo wykonane będą dwie zatoki dla autobusów MZK o nawierzchni z kostki kamiennej. Nie zabraknie zieleni, bo przewidziane są nasadzenia drzew i krzewów wokół obiektu, jak i na samym parkingu.

Wykonawcą prac będzie zielonogórski oddział firmy Exalo Drilling (dawny Diament), który wybudował kąpielisko w Ochli, a zadanie wycenił na kwotę około 2 mln 788 tys. Umowę z wykonawcą prezydent Janusz Kubicki podpisał w miniony wtorek. Na realizację inwestycji będzie 70 dni od przekazania placu budowy. Z nowego parkingu powinniśmy więc skorzystać w połowie maja.

- Parking w tym miejscu jest niezbędny, bo spodziewamy się wielu gości na odnowionym kąpielisku w Ochli, które jest już praktycznie gotowe - mówił prezydent Kubicki. - Budujemy go trochę później niż planowaliśmy, bo musieliśmy pozyskać od Lasów Państwowych teren pod tę inwestycję. Las w tym miejscu wycięto kilka lat temu.

Sylwester Janyszko, dyrektor oddziału Exalo Drilling podkreśla, że budowa parkingu nie jest trudnym zadaniem, choć na jego wykonanie jest mało czasu. - Zapewniam jednak, że zmieścimy się w terminie i dlatego już prowadzimy na tym terenie prace porządkowe i zwozimy materiały - poinformował S. Janyszko.

(rk)