W strefie powstanie przedszkole

14 Maj 2021
Fundacja Ekoenergetyki dostała zielone światło od rady miasta na stworzenie pierwszego przedszkola w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Opiekę znajdzie w nim blisko 80 dzieci.

To ma być wyjątkowe miejsce, w którym stawiać się będzie na ekologię i języki obce. W nowoczesnym budynku znajdą się cztery sale dydaktyczne podzielone na strefy zabawy, zajęć i relaksu oraz duża sala wspólna przeznaczona do prowadzenia zajęć tanecznych, imprez okolicznościowych oraz bali. Na dworze do dyspozycji dzieci będzie ogród z placem zabaw i ogródek warzywny.

Przedszkole „Ekolucky” tworzone jest z myślą o rodzicach pracujących w strefie przemysłowej w Nowym Kisielinie. - Chcemy dać pracownikom, a jednocześnie młodym rodzicom wspaniałe, bezpieczne i nowoczesne miejsce, które widać z okien biura. Zdjąć z rodzicielskich barków troskę o codzienną logistykę: czy popołudniowe korki pozwolą mi odebrać dziecko z placówki, co kiedy okaże się, że dziecko ma gorączkę i trzeba szybko po nie przyjechać - chcemy, aby rodzice naszych przedszkolaków nie musieli się martwić o work-live balance i cieszyli się z innowacyjnej oferty edukacyjnej, jaką stworzyliśmy dla ich pociech - podkreśla Urszula Pogalińska-Kubik, prezeska Fundacji Ekoenergetyki.

Maluchy będą miały zapewnioną opiekę psychologa i logopedy, a także bogaty pakiet zajęć dodatkowych. Podczas pobytu w placówce nauczyciele będą do nich mówić w dwóch językach - po polsku i angielsku.

Na ostatniej sesji rady miasta radni przyjęli nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonach ulic Rozwojowej i Innowacyjnej w Nowym Kisielinie, co pozwoli na budowę przedszkola. - Dzięki tej zmianie będzie można poszerzyć działalność w strefie o oświatę i edukację. To ważny element, bo w tym miejscu powstanie nie tylko przedszkole, ale również będą mogły się odbywać działania związane ze szkoleniami - tłumaczył wiceprezydent Dariusz Lesicki.

Nowe przedszkole ruszy we wrześniu. „Ekolucky” zaprasza w swoje progi maluchy w wieku od trzech do sześciu lat. Przedszkole zapewni opiekę czterem grupom, każda z nich będzie liczyć do 19 osób. Pracownicy okolicznych firm oraz rodzice zainteresowani ofertą przedszkola mogą zapisać swoje pociechy w prosty sposób, za pośrednictwem strony internetowej „Ekolucky”. Wystarczy wypełnić formularz, a po trzech tygodniach zainteresowany otrzymuje decyzję od przedszkola.

Przy okazji zatwierdzenia planu pod budowę nowego przedszkola, radny Jacek Budzińki (PiS) zapytał, czy miasto planuje budowę nowego żłobka na terenie „starej” Zielonej Góry. - Szukamy kolejnych możliwości, żeby modernizować i dostosowywać żłobki do istniejących potrzeb. Jeśli uda nam się pozyskać środki z programu Maluch+, to będziemy szukać dodatkowych miejsc dla dzieci na bazie istniejących już żłobków - odpowiedziała Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie.

(ap)