Peron w Kisielinie już jest gotowy

25 Wrzesień 2015
Miasto zyskało nowy przystanek kolejowy. W Nowym Kisielinie. W przyszłości będą się tutaj zatrzymywać pociągi dowożące ludzi do pracy. – Teraz pomagamy potencjalnym inwestorom znaleźć pracowników. Warto się zgłosić – zachęca wiceprezydent Dariusz Lesicki.

Peron w Nowym Kisielinie, na skraju Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Właśnie przemknął pociąg w żółtych barwach województwa dolnośląskiego. Nie zatrzymał się.

- Kolej robi jeszcze ostatnie, specjalistyczne poprawki. W przyszłym tygodniu odbieramy inwestycję, wszystko jest gotowe – informuje Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami.

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny ma się stać kołem zamachowym gospodarki regionu. To tutaj inwestują marszałek, uniwersytet i miasto. Już grubo ponad 100 mln zł, dzięki temu w miejscu, gdzie kiedyś pasły się krowy z miejscowego PGR-u, inwestorzy mają budować fabryki i dawać miejsca pracy. Na razie funkcjonują tutaj uniwersyteckie laboratoria i jedna fabryka Darstalu. Kończy się budowa dwóch zakładów i w błyskawicznym tempie powstaje centrum logistyczne firmy eobuwie.pl, która dodatkowo zatrudni ok. 200 osób.

Jednak ok. 150 hektarów czeka na inwestorów.

- Przyjdą. To wszystko tylko kwestia czasu. Ciągle ktoś pyta o te tereny – zapewnia prezydent Janusz Kubicki. Nie chce jednak mówić o szczegółach.

Podobnie do sprawy podchodzi wiceprezydent Lesicki. Byli Niemcy i Szwajcarzy. - O dużą działkę pytali też Duńczycy - opowiada. Po chwili rozkłada plan parku i pokazuje. – Tym terenem zainteresowany jest producent specjalistycznych materacy z Niemiec. Mowa jest o inwestycji wartej kilkanaście milionów euro. Jest tylko jeden problem – czy znajdą się chętni pracownicy? Obiecaliśmy, że jako miasto postaramy się pomóc. Jeżeli szukacie pracy, warto się zainteresować i zgłosić swoją ofertę. Inwestycja może ruszyć w przyszłym roku. Wtedy zaczną się też szkolenia pracowników.

Firma poszukuje ok. 100 szwaczek i tapicerów. Oferuje możliwości szkolenia i przekwalifikowania się. Lesicki zapowiada, że w podobny sposób będzie wspierał innych potencjalnych inwestorów.

W tym przypadku chodzi o niemiecki koncern Fey&Co, który ma już w Polsce trzy fabryki i specjalizuje się w produkcji m.in. materacy do domów i hoteli, materacy morskich potwierdzonych certyfikatem MED, łóżek kontynentalnych, stelaży oraz akcesoriów sypialnianych.

Schodzimy z peronu kolejowego. Właśnie przejechał kolejny pociąg. Peron to jeden z elementów inwestycji w uzbrojenie terenu. Wykonała je spółka Musing ze Szczecina. Powstała nowa droga łącząca obwodnicę Nowego Kisielina z peronem, przy którym wybudowano pętlę dla autobusów oraz drogę okalającą działki przeznaczone do najszybszej sprzedaży. Przy nich są chodniki i oświetlenie.

Powstała też kanalizacja sanitarna z przepompownią ścieków - ok. 1.200 m długości. Kanalizacja deszczowa, zbierająca nadmiar wody z przyszłej drogi i chodników, ma ok. 1.000 m. Do tego dochodzi sieć wodociągowa (ok. 800 m) oraz kanalizacja techniczna, wewnątrz której, w przyszłości, nabywcy tak uzbrojonych działek inwestycyjnych będą mogli, wedle własne uznania, poprowadzić np. własną sieć telekomunikacyjną.

(tc)


OFERTA PRACY

Firma Fey&Co, należąca do międzynarodowego holdingu, z prawie 100-letnią tradycją, posiadająca już trzy oddziały na terenie Polski, produkująca materace i łóżka tapicerowane, zatrudni na atrakcyjnych warunkach w nowotworzonym zakładzie produkcyjnym w Zielonej Górze:

SZWACZKI  i TAPCERÓW

Oferujemy:
- umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin,
- bogate świadczenia socjalne,
- możliwość podniesienia kwalifikacji.

CV prosimy wysyłać na adres: rekrutacja@fey.de.

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.


 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki