Peron w Kisielinie już jest gotowy

25 Wrzesień 2015
Miasto zyskało nowy przystanek kolejowy. W Nowym Kisielinie. W przyszłości będą się tutaj zatrzymywać pociągi dowożące ludzi do pracy. – Teraz pomagamy potencjalnym inwestorom znaleźć pracowników. Warto się zgłosić – zachęca wiceprezydent Dariusz Lesicki.

Peron w Nowym Kisielinie, na skraju Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Właśnie przemknął pociąg w żółtych barwach województwa dolnośląskiego. Nie zatrzymał się.

- Kolej robi jeszcze ostatnie, specjalistyczne poprawki. W przyszłym tygodniu odbieramy inwestycję, wszystko jest gotowe – informuje Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami.

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny ma się stać kołem zamachowym gospodarki regionu. To tutaj inwestują marszałek, uniwersytet i miasto. Już grubo ponad 100 mln zł, dzięki temu w miejscu, gdzie kiedyś pasły się krowy z miejscowego PGR-u, inwestorzy mają budować fabryki i dawać miejsca pracy. Na razie funkcjonują tutaj uniwersyteckie laboratoria i jedna fabryka Darstalu. Kończy się budowa dwóch zakładów i w błyskawicznym tempie powstaje centrum logistyczne firmy eobuwie.pl, która dodatkowo zatrudni ok. 200 osób.

Jednak ok. 150 hektarów czeka na inwestorów.

- Przyjdą. To wszystko tylko kwestia czasu. Ciągle ktoś pyta o te tereny – zapewnia prezydent Janusz Kubicki. Nie chce jednak mówić o szczegółach.

Podobnie do sprawy podchodzi wiceprezydent Lesicki. Byli Niemcy i Szwajcarzy. - O dużą działkę pytali też Duńczycy - opowiada. Po chwili rozkłada plan parku i pokazuje. – Tym terenem zainteresowany jest producent specjalistycznych materacy z Niemiec. Mowa jest o inwestycji wartej kilkanaście milionów euro. Jest tylko jeden problem – czy znajdą się chętni pracownicy? Obiecaliśmy, że jako miasto postaramy się pomóc. Jeżeli szukacie pracy, warto się zainteresować i zgłosić swoją ofertę. Inwestycja może ruszyć w przyszłym roku. Wtedy zaczną się też szkolenia pracowników.

Firma poszukuje ok. 100 szwaczek i tapicerów. Oferuje możliwości szkolenia i przekwalifikowania się. Lesicki zapowiada, że w podobny sposób będzie wspierał innych potencjalnych inwestorów.

W tym przypadku chodzi o niemiecki koncern Fey&Co, który ma już w Polsce trzy fabryki i specjalizuje się w produkcji m.in. materacy do domów i hoteli, materacy morskich potwierdzonych certyfikatem MED, łóżek kontynentalnych, stelaży oraz akcesoriów sypialnianych.

Schodzimy z peronu kolejowego. Właśnie przejechał kolejny pociąg. Peron to jeden z elementów inwestycji w uzbrojenie terenu. Wykonała je spółka Musing ze Szczecina. Powstała nowa droga łącząca obwodnicę Nowego Kisielina z peronem, przy którym wybudowano pętlę dla autobusów oraz drogę okalającą działki przeznaczone do najszybszej sprzedaży. Przy nich są chodniki i oświetlenie.

Powstała też kanalizacja sanitarna z przepompownią ścieków - ok. 1.200 m długości. Kanalizacja deszczowa, zbierająca nadmiar wody z przyszłej drogi i chodników, ma ok. 1.000 m. Do tego dochodzi sieć wodociągowa (ok. 800 m) oraz kanalizacja techniczna, wewnątrz której, w przyszłości, nabywcy tak uzbrojonych działek inwestycyjnych będą mogli, wedle własne uznania, poprowadzić np. własną sieć telekomunikacyjną.

(tc)


OFERTA PRACY

Firma Fey&Co, należąca do międzynarodowego holdingu, z prawie 100-letnią tradycją, posiadająca już trzy oddziały na terenie Polski, produkująca materace i łóżka tapicerowane, zatrudni na atrakcyjnych warunkach w nowotworzonym zakładzie produkcyjnym w Zielonej Górze:

SZWACZKI  i TAPCERÓW

Oferujemy:
- umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin,
- bogate świadczenia socjalne,
- możliwość podniesienia kwalifikacji.

CV prosimy wysyłać na adres: rekrutacja@fey.de.

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.