Kolejne plany przestrzenne do dyskusji

2 Grudzień 2016
Magistrat pracuje nad kolejnymi planami przestrzennego zagospodarowania. Dwa nowe dotyczą os. Malarzy i Starego Kisielina.

Miejscy planiści zajęli się terenami wzdłuż al. Wojska Polskiego i Stary Kisielin-Malinowa.

WYŁOŻENIA

Plan dotyczący terenu położonego w rejonie ul. Stary Kisielin-Malinowa. Chodzi o teren, przez który przebiega również ul. Jesienna i Wiosenna, nieopodal obwodnicy Starego Kisielina. To obszar przeznaczony głównie pod budownictwo jednorodzinne.

- Chodzi o uporządkowanie sytuacji, by budownictwo przebiegało według zasad wynikających z planu zabudowy, nie na podstawie warunków zabudowy  - tłumaczy Małgorzata Maśko-Horyza, szefowa biura urbanistyki i planowania przestrzennego.

Terminy:

Plan jest wyłożony do 15 grudnia. Uwagi można składać do 30 grudnia. Plan można oglądać w urzędzie miasta, ul. Podgórna 22, VIII piętro, pokój 809, w godz. 8.00-14.00. W tym samym miejscu, w pokoju 810, odbędzie się publiczna dyskusja nad projektem, którą zaplanowano na poniedziałek, 5 grudnia, godz. 13.00.

PRZYSTĄPIENIA

Plan dotyczący rejonu os. Malarzy.

To początek prac. Zmiany dotyczą dwóch miejsc. – Zgodnie z postulatami mieszkańców, niezabudowana działka, przy ul. Chełmońskiego,  zostanie przeznaczona wyłącznie na teren zielony – wyjaśnia M. Maśko-Horyza. Zmiany dotyczą również drugiego miejsca, przy skrzyżowaniu ul. Wyczółkowskiego z al. Wojska Polskiego. Najważniejszy cel to stworzenie odpowiedniej pętli dla autobusów MZK. Przy okazji zostanie uregulowana granica pomiędzy lasami a prywatnymi zabudowaniami.

Terminy:

Zainteresowani mogą składać wnioski na piśmie do 31 grudnia.

(tc)