Jedni kupują, inni szukają pracowników

7 Listopad 2016
W kisielińskim parku wciąż się coś dzieje. Kolejna firma kupiła w środę działkę pod inwestycję. Natomiast niemiecka Ideal Automative zaczyna szukać pracowników. Możesz się zgłosić!

- Zgadza się! W środę podpisaliśmy umowę notarialną z niemieckim inwestorem, który kupił półtora hektara ziemi – potwierdza wiceprezydent Dariusz Lesicki. Na mapie pokazuje, w którym miejscu Niemcy postawią swój zakład. – Tutaj, za drugą drogą.

Druga droga to ulica równoległa do obwodnicy Nowego Kisielina, na wprost laboratoriów uniwersytetu i inkubatora. Pomiędzy nimi znajduje się kilkanaście hektarów terenów inwestycyjnych. Wszystkie są już zajęte.

Nowy inwestor to firma HUT Technika Środowiska. – W naszym mieście działają od kilku lat, ale zajmowali się tutaj tylko projektowaniem. Zatrudniają 14 projektantów – tłumaczy Arkadiusz Kowalewski, prezes Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. – Teraz chcą postawić zakład produkcyjny, w którym te projekty będą realizować.

HUT specjalizuje się wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie przetwarzania, utylizacji i przerobu odpadów stałych. Chodzi o to, by odzyskać jak najwięcej surowców, które wtórnie można wykorzystać. Dotychczas spółka dostarczyła w Polsce oraz w Europie ponad 50 różnego rodzaju instalacji do sortowania i recyklingu odpadów.

- Co ciekawe, spółka projektuje i wykonuje instalacje na indywidualne zlecenia klientów. Każde jest inna – dodaje wiceprezydent Lesicki. – W Polsce jest tylko kilka takich firm.

Dotychczas firma HUT realizację swoich projektów zlecała częściowo wykonawcom zewnętrznym. Teraz chce postawić w Nowym Kisielinie zakład produkcyjny, gdzie w jednym zakładzie będą powstawały projekty, które na miejscu będą wcielane w życie. To ma jej pomóc w dalszej ekspansji na nowych rynkach zbytu.

Firma początkowo chce zatrudnić 25 osób (docelowo 50 pracowników). Jeszcze w tym roku chce uzyskać pozwolenie na budowę i rozpocząć niwelację ternu. Budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku.

(tc)

PRACOWNICY POSZUKIWANI

Niespełna miesiąc temu bawarska firma Ideal Automative ogłosiła, że zbuduje w Zielonej Górze fabrykę części do samochodów. Teraz zaczyna się rozglądać za pracownikami do swojego zakładu. Tempo jest niesamowite. Na placu budowy uwija się kilka brygad. Właśnie zaczyna się stawianie słupów hali. Plan zakłada, że hale będą gotowe w lutym przyszłego roku, w marcu rozpocznie się montaż maszyn.

Ideal Automative specjalizuje się w produkcji elementów tapicerki samochodowej, głównie dla niemieckich koncernów samochodowych.  W Zielonej Górze wytwarzać będzie wykładziny do bagażników. Początkowo znajdzie tu pracę ponad 200 osób, docelowo 800. Niemcy nie chcą zdradzić, w jakim tempie będzie rosło zatrudnienie. Już jednak zaczynają szukać pracowników. Każdy może się zgłosić, inwestor zakłada szkolenie całej załogi.

Obecnie szukają techników, z nowym rokiem - pracowników szeregowych. To będzie jeden z największych naborów pracowników w naszym mieście.

SZUKASZ PRACY? WYŚLIJ SWOJE CV

praca@ideal-automotive.com