Firma CCC chce inwestować w Kisielinie

3 Wrzesień 2015
Gigant obuwniczy, grupa CCC zobowiązała się zapłacić ok. 130 mln zł za prawie 75 proc. akcji zielonogórskiego sklepu internetowego Eobuwie.pl.

Eobuwie.pl to firma, która wyrosła z pozytywnych doświadczeń zielonogórskiej spółki rodzinnej - Traf. Nazwa tej ostatniej wprost nawiązuje do nazwy sieci sklepów oferujących obuwie, akcesoria obuwnicze, rękawiczki, torebki. Sieć zapracowała na miano jednej z najlepszych w kraju. Została nagrodzona Złotym Laurem Konsumenta 2015. W rankingu serwisu Opineo.pl zdobyła pierwsze miejsce w kraju.

Właściciele równolegle uruchomili internetową sprzedaż pod szyldem Eobuwie.pl. I właśnie ten kanał sprzedaży okazał się być żyłą złota. Portal Eobuwie.pl rocznie odwiedza ok. milion internautów, przyczyniając się do zwiększenia obrotów i przychodów spółki.

Grupa CCC, zarządzająca własną siecią ok. 700 sklepów, w 14 krajach, zawarła 26 sierpnia umowę, na podstawie której zobowiązała się do zapłacenia ok. 130 mln zł za prawie 75 proc. akcji zielonogórskiej spółki. Strony uzgodniły, że do 2020 r. CCC zachowa prawo pierwokupu pozostałych akcji Eobuwie.pl.

Za sukcesem zielonogórskiego portalu sprzedaży obuwia stoi 31-letni Marcin Grzymkowski. Jego firma, jeszcze przed podpisaniem umowy z CCC, kupiła na terenie Parku Przemysłowo-Technologicznego, w Nowym Kisielinie, działkę o pow. ok. 2,5 ha. Wedle zapowiedzi M. Grzymkowskiego, miało tam powstać centrum logistyczne do obsługi sieci Traf  i Eobuwia.pl. Spółka CCC potwierdziła te pierwotne plany inwestycyjne.

- Budowa może pochłonąć od 30 do 35 mln zł. Powierzchnia nowego centrum powiększy się ok. trzy razy wobec pierwotnego planu. Podobnie zatrudnienie, wzrośnie nawet do 300 osób – poinformował wiceprezydent Dariusz Lesicki.

(pm)