Firma CCC chce inwestować w Kisielinie

3 Wrzesień 2015
Gigant obuwniczy, grupa CCC zobowiązała się zapłacić ok. 130 mln zł za prawie 75 proc. akcji zielonogórskiego sklepu internetowego Eobuwie.pl.

Eobuwie.pl to firma, która wyrosła z pozytywnych doświadczeń zielonogórskiej spółki rodzinnej - Traf. Nazwa tej ostatniej wprost nawiązuje do nazwy sieci sklepów oferujących obuwie, akcesoria obuwnicze, rękawiczki, torebki. Sieć zapracowała na miano jednej z najlepszych w kraju. Została nagrodzona Złotym Laurem Konsumenta 2015. W rankingu serwisu Opineo.pl zdobyła pierwsze miejsce w kraju.

Właściciele równolegle uruchomili internetową sprzedaż pod szyldem Eobuwie.pl. I właśnie ten kanał sprzedaży okazał się być żyłą złota. Portal Eobuwie.pl rocznie odwiedza ok. milion internautów, przyczyniając się do zwiększenia obrotów i przychodów spółki.

Grupa CCC, zarządzająca własną siecią ok. 700 sklepów, w 14 krajach, zawarła 26 sierpnia umowę, na podstawie której zobowiązała się do zapłacenia ok. 130 mln zł za prawie 75 proc. akcji zielonogórskiej spółki. Strony uzgodniły, że do 2020 r. CCC zachowa prawo pierwokupu pozostałych akcji Eobuwie.pl.

Za sukcesem zielonogórskiego portalu sprzedaży obuwia stoi 31-letni Marcin Grzymkowski. Jego firma, jeszcze przed podpisaniem umowy z CCC, kupiła na terenie Parku Przemysłowo-Technologicznego, w Nowym Kisielinie, działkę o pow. ok. 2,5 ha. Wedle zapowiedzi M. Grzymkowskiego, miało tam powstać centrum logistyczne do obsługi sieci Traf  i Eobuwia.pl. Spółka CCC potwierdziła te pierwotne plany inwestycyjne.

- Budowa może pochłonąć od 30 do 35 mln zł. Powierzchnia nowego centrum powiększy się ok. trzy razy wobec pierwotnego planu. Podobnie zatrudnienie, wzrośnie nawet do 300 osób – poinformował wiceprezydent Dariusz Lesicki.

(pm)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki