„Ciuchcia” nadjeżdża!

7 Maj 2021
Na najmłodszych milusińskich w Nowym Kisielinie czeka pachnący świeżością żłobek. Jeszcze tylko zielone światło od sanepidu… i „Ciuchcia” - bo tak nazywa się nowa placówka - nareszcie ruszy w podróż ku kolorowej przygodzie.

Jeden żłobek pod nazwą „Ciuchcia” już funkcjonuje przy ul. Jaskółczej w Zielonej Górze. Za kilka dni otwarty zostanie drugi, utworzony przez tę samą fundację - Innowacyjny Klub Rodzica. Będzie to placówka niepubliczna.

- Żłobek w Nowym Kisielinie powstał w miejscu, w którym jest bardzo potrzebny. Na razie, z uwagi na wymogi projektowe, dedykowany jest dla pociech rodziców bezrobotnych albo przebywających na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym, którzy poszukują pracy albo chcą do niej wrócić. Ale ta zasada będzie obowiązywała tylko przez pierwszy rok, potem placówka dostępna będzie dla wszystkich dzieci - wyjaśnia dyrektor Agnieszka Klukowska. - Kończymy właśnie rekrutację i pozostały jeszcze tylko cztery miejsca - dodaje.

Nowy żłobek pomieści 25 dzieci, które do dyspozycji będą miały 200 mkw. i dwa place zabaw. Za kilka dni wraz z rodzicami po raz pierwszy poznają nowe otoczenie i nauczycielki.

- Wszystko odbędzie się w reżimie sanitarnym, na spotkanie z jednym dzieckiem i jego rodzicami przeznaczymy godzinę, więc w sumie 21 godzin! - śmieje się z tego maratonu pani dyrektor i wyjaśnia: - Chcemy, by rodzice poczuli, że oddają pociechę w godne zaufania miejsce.

- Instytucje dedykowane najmłodszym dzieciom są dla miasta bardzo cenne, a za tą przemawia jeszcze doskonała lokalizacja - podkreśla Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w zielonogórskim magistracie, która w środę odwiedziła nowy żłobek. - Miasto wspiera takie inicjatywy i samo stara się pozyskiwać fundusze, by miejsc w żłobkach było jeszcze więcej - deklaruje szefowa miejskiej edukacji.

(el)