Nowa firma w strefie. Będą sprzedawać ciężarówki

19 Maj 2023
Do Strefy Aktywności Gospodarczej wprowadziła się nowa firma. ESA Trucks Polska to oficjalny dealer DAF Trucks, holenderskiego producenta samochodów z siedzibą w Eindhoven. W naszym mieście będą sprzedawane i serwisowane ciężarówki oraz części do nich.

Pierwszy autoryzowany serwis pojazdów DAF - pod sztandarem ESA Trucks Polska - powstał w 2006 r. w Komornikach. Później otwarto serwisy w Koninie, Iłowej, Świecku, Godzieszowie, Ostrowie Wlkp. i hurtownię w Żernikach. W Zielonej Górze powstał ósmy serwis firmy, w przyszłym roku planowany jest dziewiąty punkt - w Gorzowie Wlkp.

- Nasza firma szybko się rozwija - mówi Tomasz Bocheński, współwłaściciel firmy ESA Trucks Polska. - To nie są idealne czasy do prowadzenia biznesu. Mimo tego nie redukujemy zatrudnienia, przeciwnie, zwiększyliśmy je w br. z 300 do 350 osób. W Zielonej Górze na dobry początek daliśmy pracę 25 osobom.

Firma może się pochwalić wykwalifikowanym zespołem i świetną atmosferą. Słynie z bardzo dobrej jakości obsługi. - I nie są to tylko przechwałki - zaznacza T. Bocheński. - Jesteśmy największym dealerem DAF Trucks w Polsce. Co roku sprzedajemy 1,5 tysiąca samochodów. W 2018 r. zdobyliśmy zaszczytny tytuł najlepszego dealera DAF w Europie. W Polsce od 2012 roku, czyli od czasu startu konkursu Dealer of the Year, wszystkie serwisy ESA Trucks Polska w kolejnych latach były na pierwszym miejscu!

W Zielonej Górze będą nie tylko sprzedawane i serwisowane używane ciężarówki, w planach jest też sprzedaż części.

Dla T. Bocheńskiego motoryzacja jest pasją. - Od dziecka interesowałem się samochodami ciężarowymi. Amerykańskie ciężarówki rysowałem w zeszycie - mówi ze śmiechem. - Skończyłem technikum samochodowe, jestem inżynierem mechanikiem. W biznesie miałem odrobinę szczęścia do wspólników.

ESA Trucks założono w 1927 r. w Holandii. W latach 60. ESA zdobyła autoryzację marki DAF i posiada ją do dzisiaj. DAF to holenderski producent pojazdów ciężarowych, który od 1996 r. należy do amerykańskiej grupy Paccar.

20 lat temu pieczę nad przedsiębiorstwem ESA Trucks przejął Klaas Elema, wnuk założyciela. W 2006 r. utworzył firmę ESA Trucks Polska. Dyrektorem zarządzającym w Polsce jest Jarosław Szymkowiak, prezesem K. Elema. Kierownikiem serwisu w Zielonej Górze został Marcin Rosiak.

(rk)