Nikoś walczy o życie. Potrzebna jest pomoc

10 Marzec 2023
W grudniu ub.r. informowaliśmy o krytycznej sytuacji 19-miesięcznego Nikosia, który walczy z guzem mózgu. Szansą dla chłopca jest operacja i protonoterapia, które mogą się odbyć w USA. Niestety, koszt leczenia jest zawrotny, wynosi aż 2,4 mln zł! Rodzina prosi mieszkańców o pomoc.

Malwina i Piotr Kruszewscy walczą o życie syna. Ledwie 19-miesięczny Nikoś przeszedł już dwie poważne operacje wycięcia guza mózgu. Niestety, nowotwór nie chce ustąpić i wciąż zagraża życiu. Leczenie chłopca przekracza możliwości finansowe rodziny, dlatego w serwisie Siepomaga.pl została założona zbiórka.

Jeszcze w grudniu 2022 roku wydawało się, że wystarczy ok. 400 tys. zł, dzięki którym chłopiec będzie mógł przejść kurację w klinice w Essen. Sytuacja zdrowotna Nikosia pogorszyła się i już wiadomo, że jedyną szansą jest wyjazd do USA na operację połączoną z protonoterapią. Koszt to ok. 2,4 mln zł. Uzbierano już ok. 700 tys. zł, ale Nikosiowi powoli kończy się czas…

- Błagamy was, wspaniałych darczyńców, o pomoc w szybkim uzbieraniu tej ogromnej kwoty. To nasza jedyna szansa, innej nie mamy! - apelują rodzice chłopca. Podkreślają, że w tej walce liczy się każda złotówka.

Do apelu rodziców w mediach społecznościowych przyłączył się prezydent Janusz Kubicki, prosi zielonogórzan, aby nie pozostali obojętni. - Mam dzieci i nie wyobrażam sobie jak miałby wyglądać mój świat bez nich. Jeszcze raz proszę: wpłacajcie i udostępniajcie. Jeżeli każdy wpłaci kilka złotych, to Nikoś sam wam podziękuje - podkreśla włodarz Zielonej Góry.

(md)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki