Nie musisz wyjeżdżać po haust tlenu

10 Grudzień 2021
dyne w województwie Lubuskie Centrum Terapii Hiperbarycznej - od dwóch tygodni funkcjonuje na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, a jego świadczenia zakontraktowane zostały przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Dla ubezpieczonych zielonogórzan oznacza to koniec z wielokrotnym jeżdżeniem np. do Poznania po bezpłatny haust stuprocentowego tlenu, aplikowanego pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Terapia wymaga bowiem serii zabiegów, od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu. Nowy ośrodek - jak deklaruje dr n. med. Maciej Naskręt, kierownik medyczny placówki - ma być dostępny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i 365 dni w roku. Profesjonalna komora hiperbaryczna, w Zielonej Górze wieloosobowa, służy m.in. pacjentom z rozległymi poparzeniami i trudno gojącymi się ranami, terapia tlenem barycznym wspomaga też krążenie, a w przypadku zatorów gazowych i ciężkich zatruć tlenkiem węgla jest jedyną skuteczną metodą leczenia. Na terapię wspomagającą leczenie pacjent musi mieć skierowanie od lekarza prowadzącego, ale w związku z tym, że terapia tlenem ma swoje wskazania i przeciwskazania, decyzję o rozpoczęciu terapii ostatecznie podejmuje lekarz hiperbaryczny podczas wizyty konsultacyjnej. Trzeba się na nią umówić telefonicznie - numer tel. 728 595 307.

LCTH na terenie szpitala w Zielonej Górze utworzył inwestor zewnętrzny, który podobne ośrodki prowadzi już w innych miastach. Centrum znajduje się w nowym łączniku pomiędzy budynkami onkologii i radioterapii.

(el) 

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki