Nauczyciele z awansami

10 Wrzesień 2021
W poniedziałek, w Palmiarni, 52 zielonogórskich pedagogów odebrało awanse na stopień nauczyciela mianowanego. Uroczystość odbywała się podczas Winobrania, nominacje wręczał więc obecny włodarz miasta - Bachus.

- Darzę was ogromnym szacunkiem, dbacie o to, aby nasze pociechy wyszły na ludzi - mówił do nauczycieli Bachus, w którego od lat wciela się aktor Marcin Wiśniewski.

Awansów gratulował prezydent Janusz Kubicki. - Życzę państwu tego, aby choć jeden rok w oświacie był spokojny. Prezydentem jestem od kilkunastu lat i współczuję nauczycielom nieustannych zmian. Mam nadzieję, że kiedyś wreszcie będzie normalnie - dodał.

- Awans zawodowy w okresie lockdownu w oświacie, to duże wyzwanie - przyznała Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie. - Ale chcę powiedzieć całej Zielonej Górze, że mamy wspaniałych, zdolnych nauczycieli. Jesteśmy z was dumni.

Awans na wyższy stopień zawodowy odebrała m.in. Kamila Forysiak, nauczycielka języka polskiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 Budowlanka. Przyznała, że uwielbia pracować z dziećmi i młodzieżą, rozwijać w nich pasje. - Patrzę na uczniów jak na jednostki, które mają swoje mocne strony - wyjaśniała. - Wyszukuję w nich predyspozycje, np. do tańca. Staram się robić wszystko co możliwe, żeby nie straciły własnej osobowości. Mam siedmioletniego synka i marzę o tym, aby nauczyciele nie zabili w nim pasji do życia i ciekawości świata. Młodzież sobie dobrze radzi, jeśli ma odpowiedniego przewodnika.

Na uroczystości była obecna Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz, lubuska wicekurator oświaty, Ewa Kostrzewska, szefowa zielonogórskiego oddziału ZNP, Elżbieta Grudzińska, przewodnicząca nauczycielskiej „Solidarności” w Zielonej Górze i Piotr Barczak, przewodniczący rady miasta.

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki