Natalia trafi do Tokio?

2 Kwiecień 2021
Odliczamy czas do Letnich Igrzysk Olimpijskich. Znicz zapłonął już w ubiegłym roku, ale przygasiła go pandemia koronawirusa. Stolica Japonii w tym roku powinna powitać sportowców z całego świata.

Kto z zielonogórzan może sobie wywalczyć przepustkę do Tokio? Szansę na to ma Natalia Kochańska. Zawodniczka Gwardii na kontynencie azjatyckim czuje się bardzo dobrze. Dowodem ostatni występ w New Delhi. W stolicy Indii Kochańska rywalizowała w zawodach Pucharu Świata.

Najpierw wspólnie z koleżankami - Anetą Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) i Aleksandrą Szutko (Kaliber Białystok), zielonogórzanka stanęła na najniższym stopniu podium drużynowej konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów.

Jeszcze lepiej Polkom poszło w rywalizacji 3x40, czyli w tzw. trzech postawach. Biało-czerwone okazały się najlepsze, pokonując po zaciętych zmaganiach przedstawicielki gospodarzy, reprezentantki Indii 47:43. - Nie jechałyśmy z taką myślą, że możemy przywieźć medale, a udało przywieźć się aż dwa - przyznaje N. Kochańska. W sumie Polki przywiozły do kraju trzy medale, bo jeszcze indywidualnie na podium stanęła A. Stankiewicz.

To świetny prognostyk przed mistrzostwami Europy, które będą ostatnią szansą, by wywalczyć olimpijskie zaproszenia. - Te zawody w Indiach wzmocniły motywację. Idealnie się rozpędzamy do europejskich mistrzostw. Na bazie ostatnich zawodów widzę, co mam jeszcze do podszlifowania - podkreśla reprezentantka Gwardii Zielona Góra.

Mistrzostwa Europy odbędą się na przełomie maja i czerwca w chorwackim Osijeku. Tam Kochańska ponownie wystartuje w dwóch konkurencjach: karabinie pneumatycznym i trzech postawach, czyli tych samych, które w Indiach dały medale. - Jakie mam szanse? Jeśli zrobię wszystko tak, jak powinnam i wszystko pójdzie po mojej myśli, szanse są, jak najbardziej. Nie wiem, jaka to będzie strzelnica. Zobaczymy. Chcę się dobrze przygotować i powalczyć o najwyższe lokaty na tych mistrzostwach, wówczas kwalifikacja będzie jedynie skutkiem - kończy Kochańska.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki