Najlepsi z najlepszych

17 Czerwiec 2022
Poziom ilorazu inteligencji podczas wtorkowej gali mógł onieśmielić. W Planetarium Wenus zebrali się najlepsi absolwenci szkół oraz laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad. Wyróżnione grono zostało nagrodzone stypendiami prezydenta miasta.

Mateusz Kieryło, nauczyciel przedmiotów zawodowych z „Budowlanki” może się pochwalić bujną czupryną, choć jeszcze niedawno był łysy jak kolano. - Założyłem się z uczniami - śmieje się. - Mówiłem im, że jeśli wypuszczę pięciu laureatów, ogolę się na zero.

Wypuścił sześciu i dotrzymał słowa. W miniony wtorek razem ze swoimi podopiecznymi wybrał się na galę wręczenia stypendiów prezydenta.

W Planetarium uczniów „Budowlanki” było znacznie więcej. W kategorii drużynowej niewątpliwie zgarnęli złoto. Można ich było poznać po zielonych krawatach. - Kilka lat temu jeden rocznik „Budowlanki” przyszedł w takich krawatach na olimpiadę. Tak narodziła się tradycja, którą kultywujemy do dziś - wyjaśnia Radek Molenda, laureat olimpiady.

Wśród gości gali znalazło się 62 najlepszych absolwentów szkół podstawowych i średnich oraz 48 laureatów i finalistów olimpiad rekomendowanych przez MEN. Wyróżnionych zostało również 30 nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do udziału w olimpiadach oraz dyrektorzy.

Wachlarz dziedzin, w których w tym roku brylowali olimpijczycy jest bardzo szeroki - od klasyki jak chemia, biologia czy język niemiecki po wiedzę specjalistyczną: innowacje techniczne i wynalazczość, teologia katolicka, statystyka.

- Planetarium nie jest przypadkowym miejscem naszego spotkania – mówiła Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie. –- Tu sięga się gwiazd, a wy jesteście dowodem na to, że to może się udać.

- Wierzę, że przed wami kolejne sukcesy - dodał prezydent Janusz Kubicki. - Pielęgnujcie swoje pasje i rozwijajcie talenty.

Najlepsi uczniowie i olimpijczycy otrzymali od 1 tys. do 2 tys. 500 zł.

(ah)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki