Nagrody w konkursie „Zielona Góra bez barier”

1 Grudzień 2014
- W naszym konkursie kryje się bardzo ważna idea - aby nasze miasto było coraz bardziej przyjazne dla osób, które wymagają szczególnego traktowania – wiceprezydent Wioleta Haręźlak tłumaczyła intencje organizatorów konkursu.

W poniedziałek, w Lubuskim Teatrze, prezydent Janusz Kubicki nagrodził zwycięzców siódmej edycji miejskiego konkursu „Zielona Góra bez barier”. Tegoroczny konkurs, po raz pierwszy w swojej historii, objął nie tylko teren miasta, ale także gminę.

- W tym konkursie kryje się bardzo ważna idea - aby w naszym mieście przełamywać kolejne bariery, w tym architektoniczne, aby nasze miasto było coraz bardziej przyjazne dla osób, które wymagają szczególnego traktowania – wiceprezydent Wioleta Haręźlak tłumaczyła intencje organizatorów.

Wtórował jej prezydent Janusz Kubicki: - Powinniśmy sobie życzyć, aby ten konkurs umarł śmiercią naturalną, żeby nie było już żadnych barier w naszym mieście.

Podczas uroczystej gali nagrodzono laureatów trzech kategorii.

Kategoria I: obiekt użyteczności publicznej poniżej 200 mkw – nagrodę otrzymała siedziba Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Psychiatrycznej „RELACJA”, przy ul. Chrobrego 20a w Zielonej Górze.

Kategoria II: obiekt użyteczności publicznej powyżej 200 mkw – nagrodę otrzymał hotel „Drzonków”, przy ul. Olimpijskiej 20 w Drzonkowie, oraz siedziba Lubuskiego Centrum Laryngologii LCL, przy ul. Gen. M. Langiewicza 37 w Zielonej Górze.

Kategoria III: obiekt i przestrzeń zabytkowa – nagrodę otrzymała siedziba Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”, przy ul. Sienkiewicza 10 w Zielonej Górze, oraz budynek biurowy firmy Zdzisław Tymczyszyn, przy ul. Kościelna 2 w Zielonej Górze.

Władze miasta wręczyły także nagrodę - „Zielonogórskiego Anioła Roku 2014”. Tegoroczny Anioł trafił do rąk Bogusławy Breitkopf z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, organizatorka popularnego konkursu dla dzieci i młodzieży „Ośmiu wspaniałych”.
- Pani Bogusia nie zabiega o reklamę i popularność. Jest niezwykle cicha i skromna. Zamiast medialnego szumu, wybiera pracę z młodymi. To dzięki niej, tak popularny jest w naszym mieście wolontariat – zachwalała laureatkę wiceprezydent Haręźlak.
Galę zakończył spektakl „Siostrunie” w wykonaniu aktorów Lubuskiego Teatru.

(pm)