Nagrody dla sportowców

25 Kwiecień 2013
Ponad 70 zielonogórskich sportowców otrzymało nagrody i wyróżnienia Miasta Zielona Góra za rok 2012. Oprócz zawodników i trenerów wyróżnienia otrzymali również działacze, mecenasi sportu i sponsorzy.

Uroczystość zorganizowano w czwartek w zielonogórskiej Palmiarni. Jako pierwsi nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe odebrali sportowcy ze Zrzeszenia Sportowo – Rehabilitacyjnego „Start”. Byli wśród nich tym tenisiści stołowi, strzelcy, kajakarze i m.in. ciężarowcy Krzysztof Czyż i Marek Trykacz. Na gali w Palmiarni nagrodę otrzymała także Ewa Zielińska mistrzyni skoków  w dal w specjalistycznej protezie, która zakończyła właśnie sportową karierę.

– Chciałoby się nadal trenować i zdobywać kolejne laury, ale zdarzają się coraz częściej problemy ze zdrowiem i można powiedzieć, że także wiek już prawie emerytalny – z wyraźnym wzruszeniem, mówiła brązowa medalistka mistrzostw Europy w skoku w dal w specjalistycznej protezie.

Z nagrody cieszyli się także przedstawiciele Cyklon Gold Klubu w tym Adrian Kozicz, jego trener Piotr Firlej i Maciej Dordzik.

- Zielona Góra jest rzeczywiście wyjątkowa jeśli chodzi o sporty walki. Mam nadzieję, że wszystko idzie w dobrym kierunku i chciałbym by doceniało nas także w inny sposób. Mam nadzieję, że Adrian, który w najbliższą niedzielę jedzie na mistrzostwa europy przywiezie stamtąd medal – powiedział Piotr Firlej.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali również podopieczni Bogumiła Połońskiego prowadzącego Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra. Wyróżnienia i statuetki odebrały : Paulina Łukomska, Ewa Boś, Kinga Szlachcic, Dominika Gleisner, Karolina Gleisner i Anna Koralewska. Wieloletni zawodnik, a obecnie trener kickboksingu Bogumił Połoński zaskoczył prezydenta Janusza Kubickiego i wiceprezydent Wioletę Haręźlak wręczając im w rewanżu znaczki Stowarzyszenia SKF Boksing, za wspieranie młodych sportowców.  Nagrody odebrali także zielonogórscy pływacy w tym mistrz świata w pływaniu, Radosław Kawęcki i jego trener Jacek Miciul z klubu Kornera Zielona Góra.

- Cieszę się, że ktoś docenia moje męczarnie w wodzie i ciężkie treningi. Mam dzięki temu jeszcze większy apetyt na kolejne wyniki. W ten sport razem z trenerem wkładamy wiele serca. Nagroda prezydenta miasta i w ogóle nagroda z miasta jest dla mnie ważna, bo przypomina mi o Zielonej Górze – podkreślił po otrzymaniu nagrody Radosław Kawęcki.

Doceniono także snookerzystów, obecnych medalistów mistrzostwa polski seniorów. Wiele braw zebrali także lekkoatleci w tym Piotr Barski mistrz polski juniorów. Nagrodzono także zawodników żużla amatorskiego, a nawet przedstawiciela modelarstwa sportowego Leszka Małmygę.

(kg)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki