Nagrody dla sportowców

25 Kwiecień 2013
Ponad 70 zielonogórskich sportowców otrzymało nagrody i wyróżnienia Miasta Zielona Góra za rok 2012. Oprócz zawodników i trenerów wyróżnienia otrzymali również działacze, mecenasi sportu i sponsorzy.

Uroczystość zorganizowano w czwartek w zielonogórskiej Palmiarni. Jako pierwsi nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe odebrali sportowcy ze Zrzeszenia Sportowo – Rehabilitacyjnego „Start”. Byli wśród nich tym tenisiści stołowi, strzelcy, kajakarze i m.in. ciężarowcy Krzysztof Czyż i Marek Trykacz. Na gali w Palmiarni nagrodę otrzymała także Ewa Zielińska mistrzyni skoków  w dal w specjalistycznej protezie, która zakończyła właśnie sportową karierę.

– Chciałoby się nadal trenować i zdobywać kolejne laury, ale zdarzają się coraz częściej problemy ze zdrowiem i można powiedzieć, że także wiek już prawie emerytalny – z wyraźnym wzruszeniem, mówiła brązowa medalistka mistrzostw Europy w skoku w dal w specjalistycznej protezie.

Z nagrody cieszyli się także przedstawiciele Cyklon Gold Klubu w tym Adrian Kozicz, jego trener Piotr Firlej i Maciej Dordzik.

- Zielona Góra jest rzeczywiście wyjątkowa jeśli chodzi o sporty walki. Mam nadzieję, że wszystko idzie w dobrym kierunku i chciałbym by doceniało nas także w inny sposób. Mam nadzieję, że Adrian, który w najbliższą niedzielę jedzie na mistrzostwa europy przywiezie stamtąd medal – powiedział Piotr Firlej.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali również podopieczni Bogumiła Połońskiego prowadzącego Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra. Wyróżnienia i statuetki odebrały : Paulina Łukomska, Ewa Boś, Kinga Szlachcic, Dominika Gleisner, Karolina Gleisner i Anna Koralewska. Wieloletni zawodnik, a obecnie trener kickboksingu Bogumił Połoński zaskoczył prezydenta Janusza Kubickiego i wiceprezydent Wioletę Haręźlak wręczając im w rewanżu znaczki Stowarzyszenia SKF Boksing, za wspieranie młodych sportowców.  Nagrody odebrali także zielonogórscy pływacy w tym mistrz świata w pływaniu, Radosław Kawęcki i jego trener Jacek Miciul z klubu Kornera Zielona Góra.

- Cieszę się, że ktoś docenia moje męczarnie w wodzie i ciężkie treningi. Mam dzięki temu jeszcze większy apetyt na kolejne wyniki. W ten sport razem z trenerem wkładamy wiele serca. Nagroda prezydenta miasta i w ogóle nagroda z miasta jest dla mnie ważna, bo przypomina mi o Zielonej Górze – podkreślił po otrzymaniu nagrody Radosław Kawęcki.

Doceniono także snookerzystów, obecnych medalistów mistrzostwa polski seniorów. Wiele braw zebrali także lekkoatleci w tym Piotr Barski mistrz polski juniorów. Nagrodzono także zawodników żużla amatorskiego, a nawet przedstawiciela modelarstwa sportowego Leszka Małmygę.

(kg)