Na Jędrzychowie zbudują brakujący odcinek ścieżki rowerowej

31 Marzec 2023
Ponad cztery lata trzeba było czekać na dokończenie ścieżki pieszo-rowerowej na ul. Nowojędrzychowskiej. Na przeszkodzie nie stała zła wola urzędników, a problemy z własnością terenu pod budowę, do którego rościł sobie prawo właściciel pobliskiej betoniarni. Najgorsze minęło, inwestycja właśnie startuje.

O budowę ścieżki zabiegał radny Robert Górski, prezes Stowarzyszenia Rowerem do Przodu. - To żenujące, że właściciel betoniarni przez tyle lat za pomocą kruczków prawnych blokował budowę brakującego fragmentu drogi i zmuszał w ten sposób rowerzystów do poruszania się po niebezpiecznej jezdni - uważa R. Górski. - Cieszę się, że inwestycja w końcu się rozpoczyna i niedługo będziemy mogli na rowerze przejechać komfortowo przez tę część Jędrzychowa.

W ramach inwestycji powstanie odcinek chodnika dla pieszych o szerokości półtora metra - od strony sklepu Polska Chata (były market Intermarche) do skrzyżowania z ul. Makową oraz nowe połączone przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów o szerokości 4,3 metra. Brakujący odcinek ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Nowojędrzychowskiej będzie miał trzy metry szerokości. W planach jest też: ułożenie nowych krawężników i obrzeży, budowa kanału technologicznego, przebudowa dwóch istniejących zjazdów publicznych na jedną z działek, dodatkowy chodnik na drodze wewnętrznej i przyłącze kanalizacji deszczowej z wpustem. Mamy też dobrą informację dla kierowców, powstanie osiem nowych miejsc postojowych.

Wykonawcą zadania jest firma Alan Kubitza Gospal z Żar. Inwestycja warta 470 tys. zł powinna być gotowa do końca lipca.

(rk)