MZK. Karta z jubileuszowymi winogronkami

23 Wrzesień 2022
Gratka dla kolekcjonerów pamiątek. Okolicznościową kartę, wyemitowaną przez miejskiego przewoźnika, „przemierza” elektryczny autobus. Zdobi ją też fioletowo-zielona kiść winogron, charakterystyczne logo jubileuszu 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich.

Okolicznościowa e-karta jest częścią systemu biletowego w Zielonej Górze, można nią płacić za przejazd. Do obiegu trafiła z początkiem Winobrania, ale swoją oficjalną premierę miała podczas Dnia Otwartego w MZK i tam wzbudziła ogromne zainteresowanie pasażerów.

Wydanie jest wyjątkowe, bo jubileuszowe. Na karcie widnieją charakterystyczne winogrona, które są oficjalnym logo jubileuszu 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich. Jest też nowoczesny, elektryczny autobus. Projekt graficzny powstał we współpracy urzędu miasta i Miejskiego Zakładu Komunikacji. Karta nie jest limitowana. MZK planuje wydawać ją do przyszłorocznego Winobrania, ponieważ świętowanie jubileuszu zakończy się we wrześniu przyszłego roku.

Jak stać się szczęśliwym posiadaczem karty? Sprawa jest bardzo prosta. Pasażerowie, którzy nie korzystają jeszcze z elektronicznego systemu w komunikacji miejskiej, po prostu powinni udać się do Centrum Przesiadkowego i założyć kartę. Wówczas otrzymają jubileuszowe wydanie. Klienci MZK, którzy już korzystają z e-karty, a chcieliby ją wymienić -  powinni złożyć wniosek o wystawienie duplikatu karty. To rozwiązanie wiąże się z opłatą 10 zł.

(łc)