Moc dobroci płynie do zwierzaków

26 Marzec 2021
Dziewczyna z Czerwonego Domku w Laponii rozpaliła do białości instagramową społeczność. W dwa dni, dzięki jej zaangażowaniu, udało się zebrać 300 tys. zł na remont zielonogórskiego schroniska dla zwierząt.

Agnieszka Boeske od kilku lat mieszka z mężem i gromadką adoptowanych zwierzaków na północy Szwecji. Na Instagramie znana jest jako Kundelek na Biegunie. Dzieli się tam migawkami z życia na dalekiej północy. Jak sama mówi, w jej Czerwonym Domku nie dzieje się nic i to jest terapeutyczne. Ponad 30 tys. obserwujących poznało ją jako dziewczynę, która wprost mówi o chorobie bipolarnej, pracy, studiach i wszystkim, co gra w jej wrażliwej duszy. Często udostępnia też informacje o psach czy kotach potrzebujących nowego domu lub o zbiórkach na ratowanie zdrowia i życia zwierząt. W rozmowach ze znajomymi usłyszała o zbiórce prowadzonej przez OTOZ Animals dla schroniska w Zielonej Górze. Po przeczytaniu opisu na portalu Ratujemy Zwierzaki stwierdziła, że nie można pozwolić na to, by zbiórka 500 tys. zł zakończyła się za trzy lata (taką datę ustawili organizatorzy). W relacjach na Instagramie zaczęła udostępniać link do zbiórki wraz ze zdjęciami i opisami schroniska które, mówiąc delikatnie, nie jest w najlepszym stanie. Gruntownego remontu potrzebują niemal wszystkie pomieszczenia oraz zewnętrzne wiaty. - Zgłosiłam się do instagramowych twórców i praktycznie nikt nie odmówił, nikt nie stawiał warunków, nikt nie chciał promocji - mówiła wzruszona Aga. Do jej akcji zgłosiło się 500 internetowych twórców, którzy w zamian za wpłaty na schronisko oferowali swoje produkty i usługi. Nagród był mnóstwo: własnoręcznie robiona biżuteria, makramy, plakaty, obrazy, tomiki poezji, indywidualne lekcje języków obcych, jogi, konsultacje marketingowe, kursy fotograficzne... Każdy dzielił się tym, co potrafi robić najlepiej. Darczyńcy, którzy w dniach 12 i 13 marca wpłacili na zbiórkę dla schroniska dowolną kwotę i wysłali potwierdzenie do Agi, biorą udział w rozdaniu tych nagród. Miała odbyć się uroczysta gala na żywo na Instagramie, podczas której nastąpiłoby dobieranie zwycięzców do nagród. Te plany trzeba było jednak zweryfikować. - Dziękuję wam z całego serca. Na bieżąco pisaliście mi, jak rozwija się zbiórka, na ekranie pojawiały się wciąż wyższe i wyższe kwoty. Nie miałam czasu tego obserwować na bieżąco, bo dzień i noc spisywałam wasze wiadomości. Policzyłam, że odczytywanie ich i spisanie każdego nicka darczyńcy zajmie 34 godziny! - mówiła A. Boeske. Dlatego przez najbliższy miesiąc, w relacjach na profilu Kundelek na Biegunie, codziennie udostępnianych jest 20 nagród wraz ze zwycięzcami. Dodatkowo każdy, kto wpłacił 50 zł lub więcej otrzyma e-booka Marty Krasnodębskiej „ Przestań odkładać marzenia na później”.

- Cudowna osoba, która nigdy nie była w naszym schronisku, a jednak pokochała naszych podopiecznych. Dołączyła do nas. Do naszego zespołu. Stała się częścią nas, naszą siłą i inspiracją. Wzorem do naśladowania. Naszą odpowiedzią na wszelkie krzywdy, jakie wyrządza zwierzętom człowiek - dziękowali Agnieszce pracownicy schroniska.

Przez dwa dni, dzięki zaangażowanej społeczności A. Boeske i innych instagramowych twórców, udało się zebrać 300 tys. zł. Moc miłości i dobra płynęła z Laponii i całego świata do zapomnianych zwierzaków w zielonogórskim schronisku. Obecnie zbiórka zatrzymała się na poziomie nieco ponad 440 tys. zł. Wygląda na to, że cel uda się osiągnąć o wiele wcześniej niż za trzy lata. Dodatkowo prezydent Janusz Kubicki zadeklarował, że dołoży na modernizację schroniska 1 mln zł z budżetu miasta.

(ap)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki