Mieszkańcy dziękują za wsparcie

31 Styczeń 2024
To była ciężka przeprawa, ale mieszkańcy os. Pomorskiego i Śląskiego wymienili władze Spółdzielni Mieszkaniowej „Kisielin”. Teraz dziękują tym, którzy wsparli ich w wielomiesięcznej walce.

„Nowo wybrana rada nadzorcza SM „Kisielin” pragnie gorąco podziękować prezydentowi miasta Januszowi Kubickiemu, mecenas Magdalenie Bobek oraz radnemu Filipowi Gryko za zaangażowanie i merytoryczną pomoc w skutecznym odwołaniu z funkcji pana Jerzego Biczyka, wieloletniego prezesa naszej spółdzielni” - ogłoszenia z takim komunikatem wywieszono na osiedlowych klatkach schodowych.

To pokłosie zmian, jakie dokonały się w spółdzielni. A te były potrzebne, bo były zarząd SM „Kisielin” podejmował wiele kontrowersyjnych decyzji, m.in. odłączał bloki od ogrzewania i ciepłej wody, likwidował place zabaw i chodniki.

Filip Gryko, radny Zielona Razem, podchodzi do podziękowań mieszkańców skromnie. - To bardzo miłe, ale zrobiliśmy po prostu to, co trzeba. Wsparliśmy zielonogórzan w ich walce o normalność, gdy tego potrzebowali. Cieszę się, że ta historia zakończyła się happy endem. - podkreśla F. Gryko.

- Tak naprawdę to mieszkańcy powinni podziękować samym sobie. Bez ich udziału i determinacji nie udałoby się zmienić władz spółdzielni, które niepodzielnie rządziły na osiedlu od 20 lat - zauważa Magdalena Bobek.

Rada nadzorcza SM „Kisielin” ogłosiła niedawno konkurs na stanowisko prezesa zarządu. Szczegóły na stronie www.smkisielin.pl oraz w siedzibie spółdzielni.

(md)