Miejska odprawa przed igrzyskami

10 Lipiec 2024
Za pasem najważniejsza sportowa impreza świata. Władze miasta spotkały się z naszymi olimpijczykami. Jak wszyscy zielonogórzanie, trzymają za nich kciuki i mają nadzieję na medale.

Pięcioboiści Anna Maliszewska, Natalia Dominiak i Kamil Kasperczak, strzelczyni Natalia Kochańska oraz koszykarz Filip Matczak złożyli wizytę w urzędzie miasta. To nasza sportowa śmietanka, której poczynania będziemy śledzić na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu od 26 lipca. Swoje pierwsze poważne sukcesy odnosili w zielonogórskich klubach. Podczas wizyty w magistracie towarzyszyli im trenerzy.

- Życzę, żeby zawsze mieli państwo siłę do walki z własnymi ograniczeniami, odwagę do realizowania najśmielszych celów i wsparcie bliskich, które pomaga pokonać każdą przeszkodę - zwrócił się do olimpijczyków prezydent Marcin Pabierowski. - Zdaję sobie sprawę, że udział w igrzyskach to szczyt sportowych marzeń, za którym stoją wyrzeczenia i długa droga pełna wzlotów i upadków. Życzę, żeby przebyta droga przełożyła się na sukcesy, a Igrzyska Olimpijskie były źródłem spełnienia i satysfakcji.

Olimpijskie emocje są już znane Annie Maliszewskiej. Po Rio de Janeiro i Tokio przyszedł czas na Paryż. - Atmosfera na igrzyskach jest niesamowita i już towarzyszy mi ekscytacja. Do każdego startu podchodzę jednak zadaniowo, staram się całkowicie skupić na celu - relacjonuje A. Maliszewska.

Żeby osłodzić sportowcom ostatnie chwile przed wyjazdem do Paryża, prezydent Pabierowski podjął ich ciastem i kawą. Czy to dozwolone? - Jak najbardziej! Najważniejsze, żeby nie przesadzać - śmieją się olimpijczycy.

(ah)