Miasto prawnym kontynuatorem gminy

23 Grudzień 2014
- To już ostatnia sesja w tej kadencji rady miasta. Za moment będziemy sobie składali opłatkowe życzenia, ale przed nami sporo, głównie technicznych uchwał. Proszę o dyscyplinę – apelował Adam Urbaniak, przewodniczący rady miasta.

Zanim radni rozpoczęli wtorkowe obrady, harcerze z Hufca Zielona Góra odczytali bożonarodzeniowe życzenia oraz zapalili betlejemską lampkę. Żywy płomień, w szklanym pojemniku, płonął przez całą sesję, przypominając radnym o zbliżających się świętach.

Zdopingowani radni bez większych dyskusji uchwalali kolejne projekty. Wśród nich jedna z ostatnich tzw. uchwał połączeniowych, która została wprowadzona do porządku obrad niemal rzutem na taśmę.  

Prezydent Janusz Kubicki projekt uchwały „W sprawie porządku prawnego w wyniku połączenia” miasta i gminy uzasadnił nam w następujący sposób: - Ta uchwała jednoznacznie stwierdza, że nowa Zielona Góra przejmuje cały majątek, prawa i obowiązki oraz wszystkie zobowiązania dotychczasowej gminy. Jednocześnie raz jeszcze przypominamy, że wszystkie wcześniejsze uchwały rady miasta i rady gminy zachowują moc prawną, aż do ewentualnego odwołania przez nową radę miasta.

(pm)