Medal jest minimum jeszcze nie

7 Maj 2021
Ze srebrnym medalem mistrzostw Polski wrócił z Lublina Jakub Skierka. Pływak TP Zielona Góra, w finale 200 metrów stylem grzbietowym, przegrał z Radosławem Kawęckim (AZS AWF Warszawa).

Zmagania na 50-metrowej pływalni były jednocześnie okazją do zdobycia minimum na Igrzyska Olimpijskie. Skierka finiszował z czasem 1 min. 57 sek. 97 setnych. Bilet do Tokio dawał czas 1:57:50. - Wiadomo, lekki niedosyt jest. Myślę, że minimum było w zasięgu, mimo tego, że zawody nie są docelowe. Bałem się mocno zacząć i pierwsze 100 metrów było po prostu za wolne - tłumaczył po powrocie z zawodów.

Minimum „wypływał” Kawęcki. Były zawodnik zielonogórskiego klubu, obecnie reprezentant stołecznego AZS-u triumfował z czasem 1:57:07. - Nie skupiałem się na nim. Płynąłem swoim tempem. Później, jak oglądałem ten wyścig na chłodno, widziałem, że na trzecich 50 metrach mocno mi uciekł - dodał J. Skierka.

Lublin był ważnym miejscem w przedolimpijskim kalendarzu startowym, ale szczyt formy ma być na Węgrzech. W Budapeszcie od 17 do 23 maja odbędą się mistrzostwa Europy. - Ostatni tydzień mieliśmy jeszcze mocniejszy, ale od poniedziałku myślę, że zaczniemy odpoczywać, żeby 20 maja była pełna moc - zaznacza pływak, który do startu w stolicy Węgier będzie przygotowywał się w Drzonkowie, na 50-metrowym basenie WOSiR-u.

Nastał czas, gdy wszyscy bardziej niż na medale imprez mistrzowskich spoglądają na stopery. Bo to czasy, a nie krążki zapewniają przepustki na najważniejszą sportową imprezę, w tym przypadku pięciolecia. - Widać, że świat szybko pływa. Każdy chce pokazać się w tym  roku z jak najlepszej strony. Będzie ciężko, ale myślę, że damy radę - kończy zawodnik.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki