Mamy nowe ławeczki!

17 Grudzień 2021
Około 40 ławeczek stanęło w miejscach, które wytypowali zielonogórzanie. Odpoczną na nich wszyscy, ale najbardziej z inwestycji cieszą się seniorzy.

W klubie Senior+ (były Wrzos), który działa przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej, są zachwyceni tą inicjatywą. - To strzał w dziesiątkę - ocenia Zenobia Murlewska-Rzepczyńska, kierowniczka klubu. - Na Wrocławskiej i Wiśniowej widziałam starsze osoby, zadowolone, odpoczywały na nowych ławeczkach. Pamiętajmy jednak, że takie miejsca są potrzebne nie tylko seniorom. Młodzi ludzie z dziećmi też muszą gdzieś przewinąć czy nakarmić pociechę. Wanda Giluk, członkini klubu, często spaceruje pod górkę na trasie Moniuszki-Zawadzkiego. - Po drodze mijałam tylko jedną ławeczkę, bliżej ul. Powstańców Warszawy, a drugą na górze, przy ul. Wyszyńskiego - mówi pani Wanda. - Teraz jest lepiej, bo pojawiły się ławeczki na Wiśniowej i Ptasiej. Mam nadzieję, że miasto będzie kontynuować ten bardzo potrzebny program.

O tym, gdzie pojawią się ławki, zdecydowali mieszkańcy, którzy wybrali ponad sto potencjalnych lokalizacji. „Ławeczkowe” konsultacje przeprowadzono też w klubie Senior+. Nie wszystkie zaproponowane miejsca zakwalifikowano do miejskiego programu. Specjalna komisja sprawdziła wszystkie wnioski i dokonała wyboru. Każda z ławeczek kosztowała 1500 zł.

- Bardzo się cieszę, bo nasz program to była inicjatywa oddolna - mówi radny Paweł Wysocki - Spotkaliśmy się z wieloma seniorami. Miejsca na postawienie ławeczek można było też zgłaszać w biurze programu ZGrani Zielonogórzanie 50+. Ławki udało się ustawić niemal we wszystkich miejscach zgłoszonych przez mieszkańców, oczywiście tam, gdzie zezwalały na to przepisy - podkreśla.

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki