Logo na dwie rocznice

6 Sierpień 2021
Artyści, do dzieła! Szukamy pomysłu na logo, które połączy w sobie dwie rocznice - 800-lecie powstania Zielonej Góry i 700-lecie uzyskania praw miejskich. Projekty można zgłaszać do 5 września. Na zwycięzcę czeka nagroda finansowa.

Wielkimi krokami zbliżają się dwie ważne dla naszego miasta rocznice. Jubileusz 800-lecia powstania Zielonej Góry przypada na 2022 r., a 700-lecia uzyskania praw miejskich na 2023 r. - Chcemy połączyć te dwa wydarzenia we wspólnych obchodach, które będą trwały przez cały rok - zapowiada prezydent Janusz Kubicki.

Logo ma być jednym z symboli tych obchodów. Będzie ono używane na materiałach promocyjnych i informacyjnych. Zaczynamy więc świętowanie!

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić trzy propozycje. - Logo powinno kojarzyć się z Zieloną Górą, jej historią i tradycją. Co ważne, musi zawierać w sobie liczbę 700 i 800 oraz łączyć w sobie obie rocznice - podkreśla prof. Czesław Osękowski, przewodniczący komisji konkursowej.

Projekt logo może być wykonany w dowolnej technice, więc jest pole do popisu. Rysunek, grafika, a może szkic? Wszystkie pomysły są dozwolone, o ile projekt zostanie wykonany w wersji elektronicznej i przesłany mailowo na dedykowaną skrzynkę: konkurs@um.zielona-gora.pl. Wraz z projektem logo należy przesłać też jego uzasadnienie. W maksymalnie pięciu zdaniach trzeba np. opisać wybraną kolorystykę, czy wyjaśnić znaczenie zastosowanych symboli. Na prace urząd miasta czeka do 5 września. Spośród nadesłanych projektów komisja konkursowa wybierze dziesięć najlepszych. Te pojawią się na  platformie internetowej: zielonagora.konsultacjejst.pl, gdzie internauci będą mogli głosować na ulubione pomysły od 17 września do 3 października. Wyniki konkursu poznamy najpóźniej 8 października. Na autora logo, które zbierze największą liczbę głosów, czeka nagroda finansowa wysokości 8.000 zł brutto. 

Wszystkie szczegóły oraz regulamin konkursu dostępny jest na stronie bip.zielonagora.pl.

(ap)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki