Sparta Łężyca walczy o awans!

18 Czerwiec 2021
Czy może być piękniejszy koniec sezonu? Ostatni mecz u siebie, na fotelu lidera i wszystko we własnych rękach oraz nogach? Piłkarze Sparty Łężyca mogą wywalczyć awans do klasy okręgowej!

Bez oglądania się na rywali stanie się tak, jeśli „Spartanie” pokonają w sobotę Błękitnych Lubięcin. Przed ostatnią kolejką w grupie III A-klasy podopieczni Macieja Wysockiego mają punkt przewagi nad drugą Cargovią Kargowa i trzy nad trzecią Pogonią Wschowa. - Albo będzie wesele, albo będzie stypa - uśmiecha się trener Sparty Łężyca, który nie spodziewał się, że jego zespół do końca będzie w grze o awans, tym bardziej, że wiosną nie był bezbłędny. Sparta w tej rundzie przegrała trzy mecze, jeden zremisowała, ale wygrała też u długo przewodzącej w tabeli Pogoni Wschowa. Dziś jest na uprzywilejowanej pozycji. - Zaskoczyło nas to, jak zima drogowców, ale los płata figla. Ta liga może jest mocna, może słaba, ale na pewno jest wyrównana - dodaje M. Wysocki.

Ścisk w tabeli spory, nie tylko na szczycie, także i niżej. Ósmą siłą są obecnie Błękitni Lubięcin. Sobotni rywal Sparty na podobnym poziomie punktuje zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. W sezonie solidarnie wygrał i przegrał pięć meczów domowych i na boiskach rywali. - To zawsze niewygodny rywal, doświadczeni gracze bawiący się piłką - uczula trener, podkreślając, że trzeba się szykować jak na mecz z liderem tabeli. Tym bardziej, że tworzy się szansa na awans.

- Mimo naszych problemów mamy szansę, która może się nie powtórzyć w kolejnych sezonach. Chcemy zdobyć trzy punkty, a nasi działacze mówią, że jak się uda, to potem będą się martwić - uważa trener Sparty. Pytany o to, co jest bardziej prawdopodobne - awans jego zespołu do „okręgówki”, czy korzystny wynik polskich piłkarzy w meczu z Hiszpanią (też grają w sobotę, o 21.00) odpowiada, że po tym, co zobaczył w konfrontacji reprezentacji ze Słowacją, więcej szans daje swojej drużynie.

Pierwszy gwizdek w Łężycy w sobotę, 19 czerwca, o 15.00.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki